Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školákem na zkoušku v ZŠ Otická v Opavě

  • Opava,

Jaké to je v opravdové škole – to si mohly vyzkoušet děti, které se chystají k zápisu. Během čtyř odpoledních setkání si zábavnou formou procvičí třeba poznávání písmenek,  počítání nebo jak správně držet tužku. A také se přesvědčí o tom, že škola není žádná věda!

Postupné seznamování se školou – tak by se dala nazvat hodinová odpolední setkávání dětí s učitelkami z opavské základní školy Otická. Minule předškoláci trénovali jemnou a hrubou motoriku. Teď je čekají Hrátky s češtinou a také trochu psaní.

„Děti budou sedět v lavicích, budou ve skupinkách. A společně se něco naučíme. Ale bude to zábavné hraní, bude to zábavná škola, popisuje učitelka Magda Krasnokutská.

Na úvod si děti zopakovaly básničku o slonovi z minula. Verše doprovodily cvičením.

A pak se daly do práce: na řadu přišly hádanky, jazykolamy a také poznávání písmenek. To se sice děti budou učit až v první třídě, ale už nyní jich znal každý hned několik. Děti nacvičovaly také správný úchop tužky na dlouhých rovných čarách.

Učitelky, radily, co ještě s dětmi procvičit, aby vstup do první třídy proběhl hladce. Rodiče se také ptali, jak mají postupovat v případě, že si nejsou jisti, zda jejich dítě nástup do školy zvládne.

„Každé dítě chodí do školky. Tak je dobré kontaktovat paní učitelku ve školce a poradit se s ní. A pak je dobré kontaktovat dalšího odborníka – tím je pedagogicko-psychologická poradna,“ radí speciální pedagog Adéla Komárková.

Po kreslení a češtině přijde na řadu matematika. A na posledním, čtvrtém setkání, se děti dozví, co je čeká v opravdové škole – budou si ji moci společně projít, řeknou si, co všechno by měli mít v aktovce či v pouzdře. Být školákem na zkoušku si mohou děti vyzkoušet na ZŠ Otická ještě dvakrát: 2. dubna a 7. května.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy