Školákem na zkoušku v ZŠ Otická v Opavě

  • 13:07,
  • Opava,

Jaké to je v opravdové škole – to si mohly vyzkoušet děti, které se chystají k zápisu. Během čtyř odpoledních setkání si zábavnou formou procvičí třeba poznávání písmenek,  počítání nebo jak správně držet tužku. A také se přesvědčí o tom, že škola není žádná věda!

Postupné seznamování se školou – tak by se dala nazvat hodinová odpolední setkávání dětí s učitelkami z opavské základní školy Otická. Minule předškoláci trénovali jemnou a hrubou motoriku. Teď je čekají Hrátky s češtinou a také trochu psaní.

„Děti budou sedět v lavicích, budou ve skupinkách. A společně se něco naučíme. Ale bude to zábavné hraní, bude to zábavná škola, popisuje učitelka Magda Krasnokutská.

Na úvod si děti zopakovaly básničku o slonovi z minula. Verše doprovodily cvičením.

A pak se daly do práce: na řadu přišly hádanky, jazykolamy a také poznávání písmenek. To se sice děti budou učit až v první třídě, ale už nyní jich znal každý hned několik. Děti nacvičovaly také správný úchop tužky na dlouhých rovných čarách.

Učitelky, radily, co ještě s dětmi procvičit, aby vstup do první třídy proběhl hladce. Rodiče se také ptali, jak mají postupovat v případě, že si nejsou jisti, zda jejich dítě nástup do školy zvládne.

„Každé dítě chodí do školky. Tak je dobré kontaktovat paní učitelku ve školce a poradit se s ní. A pak je dobré kontaktovat dalšího odborníka – tím je pedagogicko-psychologická poradna,“ radí speciální pedagog Adéla Komárková.

Po kreslení a češtině přijde na řadu matematika. A na posledním, čtvrtém setkání, se děti dozví, co je čeká v opravdové škole – budou si ji moci společně projít, řeknou si, co všechno by měli mít v aktovce či v pouzdře. Být školákem na zkoušku si mohou děti vyzkoušet na ZŠ Otická ještě dvakrát: 2. dubna a 7. května.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

08.12. 18:30 - 20.11. 7:21
Opava, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 15:00 - 20.11. 7:21
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

Hudební výlety: Český barokní Advent

15.12. 15:00 - 20.11. 7:21
Opava, Kostel sv. Stanislava, Bolatice

Jana Jahodová
Opava
od 16 300 Kč

Detail

PEKAŘSTVÍ SEZAM s.r.o.
Opava
od 19 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků