Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Branný závod na podporu dětského odd. Slezské nemocnice

  • Opava,

Branný závod na podporu dětského oddělení Slezské nemocnice v Opavě uspořádali vojáci z 53. pluku průzkumu a elektronického boje. Přestože počasí soutěžním týmům příliš nepřálo, všichni zvládli trať i úkoly a dorazili pořádku do cíle.

Branný závod organizuje opavská vojenská posádka už po několikáté. Jejím úkolem není jen připravit trasu, ale také finančně podpořit organizaci, která to právě potřebuje. Letos se peníze vybíraly na vybavení dětského oddělení Slezské nemocnice.

„Dva měsíce předem dáme kasičku a viditelné místo tak, aby všichni příslušníci mohli přispět,“ říká René Sabela, zástupce velitele 53.pluku průzkumu a elektronického boje v Opavě.

Na start závodu nastoupilo 9 družstev dospělých i dětí. Pět a půl kilometru dlouhá trasa začínala ve Štítině a vedla okolím obce.Jednotlivá družstva dostaly mapu, pár rad a vyrazili. Cestou museli plnit nejrůznější úkoly. Od těch nejjednodušších, jako je třeba postavit šestičlenný tým na plochu 50 x 50 centimetrů, až po náročné zdolávání lanových překážek. Počasí se po několika dešťových dnech umoudřilo, ovšem ideální zdaleka nebylo.

„Museli jsme ještě včera večer měnit trasu, protože jsme chtěli udělat lanové přemostění přes řeku, ale silný proud a déšť zhatil naše plány,“ vysvětlil Tomáš Mik, který trasu připravil.

Ostatní úkoly pak zůstaly beze změny. Družstva třeba musela rozdělat oheň s pomocí křesadla, což nebylo ve vlhké trávě nic jednoduchého, ale nakonec se všem týmům zapálit kousek vaty podařilo.

Paintbollové pušky zase prověřily přesnost účastníků, kteří hledali a poté se snažili co nejpřesněji zasáhnout terče umístěné v lese. Hodily se také znalosti ze zdravovědy a topografie.

Během závodu mohli návštěvníci sportovního areálu ve Štítině přispívat na podporu dětského oddělení Slezské nemocnice v Opavě. Jeho pracovníci se také vydali na trasu branného závodu.

„Dohodli jsme se s organizátory, že bychom vybrané peníze použili na počítač pro děti. Abychom jim zpříjemnili a zkrátili čas pobytu na oddělení. A zbytek na televize na pokoje,“ popisuje primář Dalibor Hudec.

Během charitativní akce s názvem Pomáháme sportem se podařilo nasbírat necelých 42 000 korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy