Reklama

Gastroden na zahradě hotelové školy podruhé

  • 13:21,
  • Opava ,

Speciality, které připravili jak profesionální kuchaři, tak studenti opavské hotelové školy a Slezské univerzity mohli ochutnat návštěvníci Gastrodne. Ale nejen chuťové buňky si tady přišly na své: velkolepá podívaná byla také na barmany, kteří míchali letní drinky.

Stáhnout video
Reklama

Zahrada u Restaurace Vesna se proměnila ve festival vůní a chutí. Po loňské úspěšné premiéře sem studenti hotelové školy a Ústavu lázeňství, gastronomie a turismu Slezské univerzity opět pozvali milovníky dobrého jídla. S přípravou pokrmů pomáhali také profesionální kuchaři.

„Jsou to všechno firmy a dlouhodobí partneři naší školy, od kterých třeba odebíráme suroviny. Nebo s nimi spolupracujeme tak, že v jejich hotelích a restauracích máme naše studenty na praxi,“ osvětlil nám Milan Šmíd, zástupce ředitele Střední školy hotelnictví a služeb a VOŠ v Opavě.

Např. salát s rýžových nudlí, panna cotta s rebarborou, koláče s nádivkou nebo školní oplatky – to všechno mohli hosté na Gastrodnu ochutnat.

Hitem byl slow food, tzv.pomalé jídlo, které je založeno na konzumaci potravin od lokálních výrobců, a je protipólem unifikovaných fast foodů, je v posledních letech velmi populární.

„Tento trend přišel z Itálie, ale dá si říct, že nabírá na popularitě v celé Evropě, protože je to směr ke kvalitě, k ekologii,“ doplnil Alexandr Burda z Ústavu lázeňství, gastronomie a turismu Slezské univerzity.

Nechyběla ani barmanská show v podání Adama Navrátila a studenta Dominika. Láhve létaly vzduchem a na závěr namíchaný drink opravdu zazářil.

„Barman by měl být showman, takže házení lahvemi nebo i oheň, jak jste mohli vidět, k tomu patří! Přitakal barman Adam Navrátil.

Nakonec se rozdávaly také ceny studentským účastníkům barmanské soutěže, kteří měli před zraky diváků namíchat podle vlastní receptury chutný nealkoholický nápoj.


ReklamaPADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ludgeřovice, Hlučínské jezero - Štěrkovna

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 24.08. 13:03
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 24.08. 13:03
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Hlubek a syn, s.r.o.
Opava
od 85 Kč

Detail

TEMPO, obchodní družstvo
Opava
od 97 Kč do 105 Kč

Detail

Centrum sociálních služeb Hrabyně
Opava
od 16 870 Kč do 21 070 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu