Reklama

Dny prevence přilákaly tisícovku návštěvníků

  • 3. července 2019,
  • 14:42,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Studenti Slezské univerzity uspořádali tradiční Dny prevence. Dospělí si mohli nechat zdarma zjistit třeba hladinu cukru v krvi, změřit tlak nebo si vyzkoušet poskytování první pomoci. Děti se zase dozvěděly, jak předcházet úrazům a také co dělat, když už k nim dojde.

Reklama

Studenti Ústavu ošetřovatelství a Ústavu pedagogických a psychologických věd Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě připravují už šestým rokem Dny prevence. Lidé si zde mohou nechat zdarma zjistit třeba svou krevní skupinu, množství tělesného tuku a vody v těle, mohou se dozvědět o prevenci nádorových a kardiovaskulárních onemocnění nebo spoustu dalších zajímavostí.

„Registrujeme, že za námi řada opavských občanů přichází opakovaně, a to z toho důvodu, aby si přeměřili krevní tlak či zjistili hladinu krevního cukru,“ všimla si Jana Haluzíková, vedoucí Ústavu ošetřovatelství FVP, Slezské univerzity.

Zájemci si mohli vyzkoušet také jízdu na invalidním vozíku nebo speciální pomůcky, díky kterým se mohli cítit jako těhotná žena nebo starý člověk.

 „Neviděl jsem dobře, viděl jsem na jedno oko, ty brýle dost zkreslují. Chůze je těžká. Nemohl jsem si sednout, ohýbat klouby. Vstávání také bylo těžké, popsal muž, který si speciální oblek vyzkoušel.

Velká část programu byla věnována dětem. Dozvěděly se o nebezpečích, která na ně mohou číhat: venku a také doma.

 „Máme stanoviště zaměřená na úrazy v domácnosti i mimo domácnost. Tato část obsahuje i základy první pomoci,“ popisuje Zuzana Hlubková, která program pro děti připravila.

Během dvou dnů navštívilo Dny prevence více než 1000 lidí. Studenti Slezské univerzity tuto akci zopakují znovu na podzim.
Holba Rock na grilu 2019 / rocková party radia Čas

26.07. 15:15 - 27.07. 2:00
Opava, Letiště Kylešovice, Opava

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 19.07. 6:44
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 19.07. 6:44
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

BRANO a.s.
Opava
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Areál Cihelny Hlučín s.r.o
Opava
od 17 000 Kč

Detail

make a profit s.r.o.
Opava
od 16 280 Kč do 17 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu