Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dny prevence přilákaly tisícovku návštěvníků

  • Opava,

Studenti Slezské univerzity uspořádali tradiční Dny prevence. Dospělí si mohli nechat zdarma zjistit třeba hladinu cukru v krvi, změřit tlak nebo si vyzkoušet poskytování první pomoci. Děti se zase dozvěděly, jak předcházet úrazům a také co dělat, když už k nim dojde.

Studenti Ústavu ošetřovatelství a Ústavu pedagogických a psychologických věd Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě připravují už šestým rokem Dny prevence. Lidé si zde mohou nechat zdarma zjistit třeba svou krevní skupinu, množství tělesného tuku a vody v těle, mohou se dozvědět o prevenci nádorových a kardiovaskulárních onemocnění nebo spoustu dalších zajímavostí.

„Registrujeme, že za námi řada opavských občanů přichází opakovaně, a to z toho důvodu, aby si přeměřili krevní tlak či zjistili hladinu krevního cukru,“ všimla si Jana Haluzíková, vedoucí Ústavu ošetřovatelství FVP, Slezské univerzity.

Zájemci si mohli vyzkoušet také jízdu na invalidním vozíku nebo speciální pomůcky, díky kterým se mohli cítit jako těhotná žena nebo starý člověk.

 „Neviděl jsem dobře, viděl jsem na jedno oko, ty brýle dost zkreslují. Chůze je těžká. Nemohl jsem si sednout, ohýbat klouby. Vstávání také bylo těžké, popsal muž, který si speciální oblek vyzkoušel.

Velká část programu byla věnována dětem. Dozvěděly se o nebezpečích, která na ně mohou číhat: venku a také doma.

 „Máme stanoviště zaměřená na úrazy v domácnosti i mimo domácnost. Tato část obsahuje i základy první pomoci,“ popisuje Zuzana Hlubková, která program pro děti připravila.

Během dvou dnů navštívilo Dny prevence více než 1000 lidí. Studenti Slezské univerzity tuto akci zopakují znovu na podzim.
SHF Hudební výlety - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

12.09. 18:00
Opava, Opava – Kostel sv. Vojtěcha

SHF - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

13.09. 15:00
Ludgeřovice, Kostel sv. Mikuláše, Ludgeřovice

SHF: Zuzana Růžičková: Hudba znamená život / beseda

23.09. 20:00
Opava, Vodárenská věž, Opava

KT MK elbons s.r.o. - pracoviště Opava
Opava
od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Kamil Reichel - výrobna
Markvartovice
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

DENTAL MEDICINE k.s. - pracoviště Raduň
Raduň
od 19 600 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků