Naboso Vesmírem – relaxační chodník v Městských sadech

  • 14:44,
  • Opava,

V Městských sadech v Opavě si můžete projít relaxační chodníček z kamenů, který navrhly studentky zdejší Střední školy průmyslové a umělecké. Pokud se zujete, můžete si tady naboso projít celou Sluneční soustavu, kterou chodníček představuje.

S myšlenkou vytvořit v Opavě chodník pro relaxační chůzi naboso přišli občané, kteří se účastnili loňského Fóra zdravého města. Tento nápad pak získal podporu také ve veřejném hlasováním, a tak nic nebránilo tomu, pustit se do realizace. Ke spolupráci si město přizvalo studenty zdejší Střední školy průmyslové a umělecké

 „Studentky 2. ročníku přišly s mnoha nápady, ze kterých jsme vybírali. Až jsme došli k tomu finálnímu, který je předmětem realizace,“ uvádí Hana Brňáková (Piráti), 1.náměstkyně primátora Opavy

V Městských sadech, nedaleko jezírek, se teď rozprostírá Sluneční soustava. Zahrnuje všech 8 planet, několik meteoritů a také, samozřejmě,  Slunce. Studentky do vylitého betonu umísťují kameny různých tvarů i velikostí, aby se co nejvíce blížily jednotlivým planetám.

Jedna ze studentek, Kamila Bennová, se sklání nad planetou Neptun:„Tohle je poslední planeta Neptun, kterou děláme z valounů a z menších kamenů, kterými budeme vyplňovat ty mezery.

Protože jde o vůbec první velkou realizaci této šestice dívek, pod vedením své učitelky  musely často řešit drobné technické problémy, na které jejich dosud získané školní znalosti nestačily:

 „Museli jsme změnit to uložení kamenů do betonu. Nemohou tam být naplocho – musí být do betonu vsazeny tak, aby během zimy nebo i působením vnějších vlivů nevypadávaly,“připomíná učitelka Lenka Švédová.

Smyslový nebo také pocitový chodníček slouží ke stimulaci bosých plosek nohou a reflexních zón chodidel díky nerovnému povrchu složeného z různých materiálů.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Zítra 18:30 - 07.12. 2:51
Opava, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 15:00 - 07.12. 2:51
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

Hudební výlety: Český barokní Advent

15.12. 15:00 - 07.12. 2:51
Opava, Kostel sv. Stanislava, Bolatice


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků