Reklama

Naboso Vesmírem – relaxační chodník v Městských sadech

  • 10. července 2019,
  • 14:44,
  • Opava ,
  • Katka Geryková

V Městských sadech v Opavě si můžete projít relaxační chodníček z kamenů, který navrhly studentky zdejší Střední školy průmyslové a umělecké. Pokud se zujete, můžete si tady naboso projít celou Sluneční soustavu, kterou chodníček představuje.

Stáhnout video
Reklama

S myšlenkou vytvořit v Opavě chodník pro relaxační chůzi naboso přišli občané, kteří se účastnili loňského Fóra zdravého města. Tento nápad pak získal podporu také ve veřejném hlasováním, a tak nic nebránilo tomu, pustit se do realizace. Ke spolupráci si město přizvalo studenty zdejší Střední školy průmyslové a umělecké

 „Studentky 2. ročníku přišly s mnoha nápady, ze kterých jsme vybírali. Až jsme došli k tomu finálnímu, který je předmětem realizace,“ uvádí Hana Brňáková (Piráti), 1.náměstkyně primátora Opavy

V Městských sadech, nedaleko jezírek, se teď rozprostírá Sluneční soustava. Zahrnuje všech 8 planet, několik meteoritů a také, samozřejmě,  Slunce. Studentky do vylitého betonu umísťují kameny různých tvarů i velikostí, aby se co nejvíce blížily jednotlivým planetám.

Jedna ze studentek, Kamila Bennová, se sklání nad planetou Neptun:„Tohle je poslední planeta Neptun, kterou děláme z valounů a z menších kamenů, kterými budeme vyplňovat ty mezery.

Protože jde o vůbec první velkou realizaci této šestice dívek, pod vedením své učitelky  musely často řešit drobné technické problémy, na které jejich dosud získané školní znalosti nestačily:

 „Museli jsme změnit to uložení kamenů do betonu. Nemohou tam být naplocho – musí být do betonu vsazeny tak, aby během zimy nebo i působením vnějších vlivů nevypadávaly,“připomíná učitelka Lenka Švédová.

Smyslový nebo také pocitový chodníček slouží ke stimulaci bosých plosek nohou a reflexních zón chodidel díky nerovnému povrchu složeného z různých materiálů.

ReklamaPADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ludgeřovice, Hlučínské jezero - Štěrkovna

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 19.08. 6:07
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 19.08. 6:07
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Work Service Czech s.r.o.
Opava
od 17 000 Kč do 19 000 Kč

Detail

Řeznictví H+H, s.r.o.
Opava
od 16 500 Kč

Detail

Slezská univerzita v Opavě
Opava
od 23 000 Kč do 26 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu