Reklama

Letní tábory - kdo se včas nepřihlásil, zůstal doma

  • 17:11,
  • Opava ,

Prázdninový čas patří letním táborům. Opavské středisko volného času připravilo pro děti třeba pobyt na ranči, sjíždění řeky nebo florbalový kemp. Většina táborů byla obsazená ještě dlouho před začátkem prázdnin.

Stáhnout video
Reklama

21 turnusů letních táborů pro 500 dětí připravilo letos opavské Středisko volného času – největší organizátor prázdninových táborů pro děti v Opavě. Nejdříve byl obsazený tábor u koní, který má letos dokonce turnusy tři. Velký zájem byl také o tábory sportovní a divadelní.
"Po zkušenostech z minulých let jsme  vypisovali více příměstských táborů, ale v letošním roce byl velký zájem i o pobytové, srovnává ředitelka SVČ Opava  Soňa Wenzelová
Na týdenní tábor do Stěbořic se vypravili malí výtvarníci. Skupinka dětí od 7 do 13 let si tady mohla vyzkoušet nejrůznější techniky: třeba malování na sklo, batikování nebo vyrábění z přírodnin.
"Tento tábor s názvem Barevný týden je pro všechny děti, které rády malují, kreslí, pracují s hlínou,“ přiblížila vedoucí tábora Hana Montágová.
Ovšem děti bylo vidět nejen u hrnčířského kruhu či malířského plátna. Čas zbyl také na hry a dovádění. Táborníci vyráželi i na procházky do okolí. Velkým lákadlem byl nedaleký rybník, kde se usídlil pár labutí. Děti je chodily krmit.
V nabitém programu si ale našli také čas na přípravu překvapení pro rodiče, kteří sem pro ně přijedou. Kromě výstavy svých výrobků chystají ještě zábavný program.
"Na poslední den připravujeme taneční a divadelní představení z pohádky Princové jsou na draka, prozradila jedna z vedoucích Klaudie Sasová.
Po týdnu bohatém na zážitky se domů skoro nikomu nechce. Ale čas loučení je tady a tak nezbývá, než se těšit na příště.

ReklamaPADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ludgeřovice, Hlučínské jezero - Štěrkovna

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 22.08. 16:09
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 22.08. 16:09
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JASPA s.r.o.
Opava
od 17 500 Kč

Detail

BRANO a.s.
Opava
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Penny Market s.r.o.
Opava
od 26 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu