Reklama

Opavské Slezsko: turisté nejčastěji míří na hradecký zámek, do arboreta a Opavy

  • 15:24,
  • Opava ,

Zájem návštěvníků o Opavské Slezsko stoupá. Podle poznatků Českého statistického úřadu toto oblast navštívilo vloni o čtvrtinu více turistů, než v roce předešlém – to je nejvyšší nárůst v rámci Moravskoslezského kraje. A vypadá to, že tento trend potrvá i nadále.

Stáhnout video
Reklama

Zámek Hradec nad Moravicí, Arboretum Nový Dvůr, výstavy v opavském Obecním domě či ve Slezském zemském muzeu – to jsou místa, kam nejčastěji míří turisté, kteří zavítají do regionu Opavského Slezska. Podle odhadů jich vloni bylo asi 240 000. V ubytovacích zařízeních, která počet hostů monitorují, jich přenocovalo asi 85 000. Skutečné číslo je ale mnohonásobně vyšší. V hotelu v centru Opavy zaznamenali 10% nárůst hostů.

„A data z letošního roku potvrzují, že tento trend bude zachován. Často u nás poptávají ubytování rodiny s dětmi, proto jsme přizpůsobili některá ubytovací zařízení,“ komentuje letní sezónu ředitelka Hotelu Iberia Markéta Heraltová.

Turisté ovšem nemíří jen za obecně známými památkami. V poslední době vyhledávají i méně atraktivní místa, jako jsou třeba vojenská opevnění v Darkovičkách nebo Muzeum břidlice v Budišově. Turistickým lákadlem jsou také nejrůznější festivaly.

„Opavské Slezsko je z hlediska masového turismu stále neobjevenou destinací. Přitom nabízí obrovskou rozmanitost. Ať už je to bohatá, pohnutá historie, zajímavá kultura , krásná příroda,“ představuje zdejší region Jan Černý, ředitel turistické oblasti Opavské Slezsko.

Nejvíce turistů přijíždí ze Slovenska, Polska a Německa. Na Opavsku tráví průměrně 2 dny. Kromě památek je zajímá také sportovní vyžití.

„Velice oblíbené jsou přes léto vodní plochy – Stříbrné jezero, koupaliště. Máme tady spoustu cyklistů. Na odbyt jdou cyklistické mapy,“ popisuje pracovník opavského TIC Richard Lichnovský.

Většina návštěvníků nevynechá město Opavu. Při procházce ulicemi slezské metropole mohou využít digitálního průvodce do mobilu nebo také audioprůvodce, který je k dispozici v Turistickém informačním centru.


ReklamaPADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ludgeřovice, Hlučínské jezero - Štěrkovna

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 23.08. 11:17
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 23.08. 11:17
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Technické služby města Vítkova, příspěvková organizace
Opava
od 20 400 Kč do 25 900 Kč

Detail

Ing. Pavel Kubina
Opava
od 100 Kč

Detail

KOVOMAT JAZ s.r.o.
Opava
od 20 200 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu