Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nepomohla ani nehoda s 10 zraněnými. Přejezd v Oticích zůstane bez závor, proč?

  • Opava,

Už dříve jsme vás informovali, že nebezpečný železniční přejezd v Oticích na Opavsku se má změnit na přechod pro pěší. Přestože jej Správa železniční dopravní cesty vyhodnotila už před dvěma lety jako rizikový, nic se neděje. Naposledy tady boural před několika dny kamion. Srážka se neobešla bez zranění.

Tady vidíte záběry zachycující dopravní nehodu z 30.7. Řidič kamion, který vyjížděl z obce Otice, nejspíš přehlédnul blížící se vlak. Zraněno bylo zraněno 10 lidí. Řidič jedoucí vlak nejspíš přehlédl přesto, že tady nechybí výstražné kříže, vodorovné značení i stopka.

Tento přejezd patří k nejrizikovějším k republice. Koleje totiž vedou přes vedlejší silnici, která navazuje na křižovatku se silnicí hlavní. A tak se může stát, že řidiči jedoucí vlak přehlédnou.

„Z hlediska bezpečnosti silničního provozu toto vidíme jako nedostatečné.A absence zabezpečovacího zařízení typu závory, příp. výstražná světla je významná,“ konstatuje Petr Görlich, vedoucí Dopravního inspektorátu PČR Opava.

Díky průmyslové zóně, která na okraji obce přibyla, se zvyšuje počet automobilů, které míří přes křižovatku do Opavy či Hradce nad Moravicí.

„Doprava tady rozhodně přibyla při otevření první části jižního obchvatu Opavy: Myslím, že navigace vedou nákladní auta přes Otice a ty jsou skoro neprůjezdné,“ stěžuje si místostarosta obce Roman Janáček.

Od roku 2008 došlo na tomto místě k 13 dopravním nehodám. Podle policistů by mohly situaci vylepšit závory nebo světelné signalizační značení. Protože je nedaleko průmyslová zóna, řešením by mohla být i zastávka pro zaměstnance před železničním přejezdem. Nic z toho ale teď není na pořadu dne.

„Již delší dobu se uvažuje o tom, že se začne budovat silniční obchvat Otic a pak bude tento žel. přejezd bude přebudován na přechod,“ říká Radka Pistoriusová, mluvčí SŽDC.

To se ale hned tak nestane: obchvat Otic je zatím v nedohlednu. Vydáno sice už bylo územní rozhodnutí, nicméně čas do začátku stavby silnice a tudíž i zabezpečení přejezdu se bude počítat na roky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy