Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavské základní školy v novém kabátě za 90 mil. korun

  • Opava,

V novém kabátě se představilo v právě zahájeném školním roce hned několik budov opavských základních škol. Během prázdnin dělníci opravovali především fasády a měnili okna. Děti na Základní škole Otické se navíc dočkaly ještě nového gymnastického sálu.

Stavební práce za téměř 90 milionů korun naplánoval zřizovatel opavských základních škol, magistrát, na jedné třetině z celkem 15 svých zařízení. Rekonstrukce fasád, zateplování, výměna oken, opravy střech – to je jen krátké shrnutí prací, které dělníci museli zvládnout během dvouměsíčního prázdninového volna

„Některé opravy byly plánované, některé jsme díky havarijním situacím či investičním plánům začali realizovat,“ říká Hana Brňáková (Piráti), 1. náměstkyně primátora Opavy.

Nejvíce peněz šlo do Základní školy Otická. Rekonstrukce fasády včetně výměny oken tady začala už vloni o prázdninách. Během školního roku se ještě dokončovala nadstavba tělocvičny. Tady vzniknul malý gymnastický sál.

„Za tento prostor jsme opravdu velmi vděční,protože stávající tělocvična je pro pětistovku našich žáků kapacitně nedostačující,“ radoval se ředitel Jiří Kupčík.

Na Základní škole Ilji Hurníka od června do srpna dělníci vyměňovali část dřevěných oken a také opravili fasádu, které vrátili její původní podobu z r. 1915.

„Na naší škole jsme vyměňovali 70 oken. Okna jsou dřevěná, protože patříme do jistého stupně památkové péče,“ upřesnila ředitelka Monika Jarošová.

V místní opavské části Vávrovice se naopak pracovalo na zahradě. Ve stínu borovice zde vyrostl během prázdnin malý dřevěný domek, který mohou školáci využívat v době odpoledního pobytu v družině. Stavební ruch tady ještě ale čekají během podzimu.

„V začátku školního roku plánujeme využít dotaci odboru školství. Budeme stavět zahradní pergolu, která bude sloužit dětem základní školy pro výuku,“ doplnil ředitel vávrovické školy Pavel Gregor.

Někdy se stane, že opravy zasáhnou do chodu školního zařízení a díky tomu mohou mít školáci delší prázdniny. Tentokrát ale dělníci dokončili všechny úpravy včas, takže výuka mohla 2. září začít. Na některých budovách ještě ale probíhají venkovní dokončovací práce.
KOKEŠ Steel Group s.r.o. - pracoviště Háj ve Slezsku
Háj ve Slezsku
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - Dolní Benešov
Dolní Benešov
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o.- Pracoviště Opava Těšínská
Opava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků