Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tohle stojí za to vidět. Stovky tanečníků z Ukrajiny, Polska nebo Chorvatska roztančily Opavu

  • Opava,

Soubory z České republiky i z evropských zemí přijely do Opavy na mezinárodní folklórní festival Chodníčky k domovu. Dvoudenní přehlídku zahájili tanečníci průvodem přes město. V jednotlivých vystoupeních pak soubory z Ukrajiny, Polska, Chorvatska i Slovenska předvedly tradiční tance svých zemí.

Krásné kroje, hudba i zpěv zaplavily opavskou pěší zónu ještě před zahájením mezinárodního folklórního festivalu Chodníčky k domovu. Všichni tanečníci i muzikanti celkem z pěti evropských zemí předvedli v ulicích malou ochutnávku toho, co na diváky během dvou dnů čeká.

„Snažíme se program poskládat tak,aby ten folklór byl odlišný od Opavského Slezska. Abychom tady měli různorodost z Evropy,“ popisuje organizátorka festivalu Soňa Wenzelová.

Na úvod vystoupili nejmenší tanečníci z domácího souboru Úsměv. Na scéně se pak objevil také další opavský soubor Vrtek, složený ze studentů a pak uskupení dospělých Ishias. Za hranice se diváci mohli vypravit třeba s chorvatským souborem MOSOR, který předvedl dožínkový tanec zapsaný na listině kulturního dědictví UNESCO.

Na pódiu se představil také polský soubor Strzecha z nedaleké Ratiboře. Z největší dálky, z ukrajinského Rovna, přicestovala část tanečníků z dvou set hlavého souboru Polisianochka. Slovenský soubor Szöttes přivezl maďarský folklór.

Kromě milovníků folklóru se u pódia na Dolním náměstí zastavili také náhodní kolemjdoucí, které písně a tance zaujaly.

Mezinárodní folklórní festival Chodníčky k domovu pořádá opavské Středisko volného času bez přerušení už 34 let.
CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - Dolní Benešov
Dolní Benešov
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - okres Opava
Opava
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

KOKEŠ Steel Group s.r.o. - pracoviště Háj ve Slezsku
Háj ve Slezsku
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků