Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilá matka vyklopila miminko z kočárku, teď se učí, jak o dítě pečovat

  • Opava,

Opilá matka převrhla v místní části Opavy, v Komárově, kočárek s miminkem. Dítěti se naštěstí nic vážného nestalo. Poté, co žena vystřízlivěla, všeho litovala. Teď je pod dohledem sociálních pracovníků a učí, jak o dítě správně pečovat.

Na zvláštní chování ženy, která tlačila kočárek s  dítětem po jedné z ulic v Komárově, upozornili policii všímaví občané. Matka totiž nepůsobila zrovna střízlivým dojmem. V jednu chvíli kočárek převrhla. Pěti měsíční holčička údajně upadla na chodník a uhodila se do hlavičky. Žena (38) si toho vůbec nevšimla a odvrávorala domů.

„Hlídka kontaktovala matku dítěte, u které bylo v dechu zjištěno 4,1, promile alkoholu,“ řekl Marek Dýčka. mluvčí Městské policie Opava

Dítě převezla záchranná služba do Slezské nemocnice, kde se jej ujali lékaři. Provedli vyšetření mozku a také zkoumali, zda má dítě normální reakce. Kojenec nakonec zůstal na dětském oddělení několik dnů.

„Nebyly zjevné známky jasného poranění, ani zdravotní stav nebyl špatný. My jsme samozřejmě provedli všechna nezbytná vyšetření a nechali jsme dítě na pozorování,“ konstatoval Dalibor Hudec, primář dětského odd.

Dítě naštěstí neutrpělo žádný vážný úraz. Hned poté, co matka vystřízlivěla, začala svého činu litovat a o dítě se zajímat. Nyní je se svou dcerkou v zácvikového centru, kde se učí po dozorem sociálních pracovnic, jak se o kojence správně starat. Nicméně jde o přestupek.

„Tohle byl zcela výjimečný případ, protože se odebíralo dítě přímo z kočárku. Taková situace se stala naposledy před dvěma roky,“ připomíná Helena Kozáková, vedoucí oddělení sociálně-právní ochrany děti opavského magistrátu.

Alkohol je často příčinou nezodpovědného jednání rodičů. K případům, kdy jde o ohrožení dětí v rodině, a je nutné zakročit, jsou sociální pracovníci voláni i třikrát do týdne. Ne vždy ale dochází k tomu, že děti musí být umístěny do náhradního zařízení. Mnohdy se po urovnání situace do rodiny vracejí, nebo o ně dočasně pečují jejich příbuzní.
SHF Hudební výlety - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

12.09. 18:00
Opava, Opava – Kostel sv. Vojtěcha

SHF - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

13.09. 15:00
Ludgeřovice, Kostel sv. Mikuláše, Ludgeřovice

SHF: Zuzana Růžičková: Hudba znamená život / beseda

23.09. 20:00
Opava, Vodárenská věž, Opava

Krzywoň s.r.o. - staveniště
Opava
od 120 Kč/hod.

Detail

Kamil Reichel - výrobna
Markvartovice
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Lukáš Rinka - Gyros Kravaře
Kravaře
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků