Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavané se v ulicích mohou setkat se „svým“ strážníkem, městská policie se vrací k okrskům

  • Opava,

Opavská městská policie se vrací k systému okrskových strážníků. Město je rozděleno na tři části, z nichž každá má své strážníky, kteří zde pravidelně vykonávají službu. Přímo v terénu tak s nimi mohou občané řešit své připomínky. Strážnici by měli svůj rajón dobře znát a působit v něm i preventivně.

Okrskový systém zavedla opavská městská policie už v roce 2006. Strážníci v rámci něj měli na jednotlivé rajóny rozdělené nejen město, ale i připojené městské části. Systém fungoval pět let. Teď přichází znovu na řadu. Opava je rozdělená na centrum, sever a jih. Službu tady vykonává vždy určitý strážník, který tak nejlépe ví, co je v dané lokalitě problém.

„Má tak velký přehled, co občany trápí. Má možnost setkat se s lidmi přímo na ulici. Vidět t věci „on –line“. Nespoléhat se na to, co si člověk přečte na internetu či v novinách. Ten osobní kontakt je nejlepší,“ říká ředitel Městské policie Opava Jiří Klein

Pro setkání s občany budou míst strážníci k dispozici odloučené služebny. Jižní část města spadá pod centrální služebnu městské policie na Krnovské ulici, místo pro služebnu v severním okrsku bude nejspíš ve víceúčelové hale. V centru města působí muži v uniformě přímo na radnici. Pokud vás třeba trápí černá skládka v okolí vašeho domu, špatně parkující auta nebo hluk, můžete to s nimi probrat.

„Nejčastější oznámení, která v centru města přijímáme jsou každopádně z oblasti dopravy. Dále lidé řeší zatoulané psy či odhozené injekční stříkačky,“ vyjmenovává strážník František Mikulinec.

V jednotlivých rajónech dohlížejí na pořádek okrskoví strážníci od začátku října.

„Po ročním vyhodnocení se zamyslíme , zda bychom rajóny ještě nerozšířili do jiných částí města,“ nechal se slyšet náměstek primátora Opavy Igor Hendrych, který má bezpečnost ve městě ve své kompetenci.

Bude to ovšem záležet také na počtu strážníků aktuálně ve službě. Nyní jich je 44. A to znamená, že do plného počtu jich stále ještě 8 chybí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy