Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti se bavily robotickým pětibojem

  • Opava,

V robotickém pětiboji se utkali žáci základních škol. Mohli si vyzkoušet, jak se roboti programují i ovládají. Krátký test pak prověřil také teoretické znalosti. Akci pro děti připravili studenti Slezské univerzity.

Studenti Ústavu informatiky Slezské univerzity pozvali žáky základních škol na zábavné dopoledne. V Galerii nákupního centra Breda & Weinstein postavili slalomovou i překážkovou dráhu. Soutěžící je museli zvládnout prokličkovat. To byly první úkoly Robotického pětiboje.

„Děti měly k dispozici robota Khepera, který je vybavený spoustou ultrazvukových senzorů, infračervených senzorů, kamerou. A pohybuje se po zemi,“ popsal odborný asistent Jiří Martinů z Ústavu informatiky Slezské univerzity.

Soutěžit přišli také žáci pátých tříd z Masarykovy Základní školy v Opavě. Na této škole se setkávají s robotikou v rámci vyučování už od první třídy. Učí se roboty programovat i sestavovat.

„Určitě si odnesou nové zkušenosti, protože to jsou jiní roboti, jiné ovládání, než na které jsou zvyklí,“ říká učitelka Petra Černíková

Při programování je důležitá také logika. Tu děti procvičovaly u skládání hlavolamů, které na Robotickém pětiboji měly také své místo. Oblíbeným stanovištěm bylo sestavování robotů z lega . A teoretické znalosti pak prověřil závěrečný kvíz.

„Je krásné sledovat, jak se dokáží do hry rychle vžít, zapojit a já si myslím,že jsou úžasný ateriál do budoucna,“ usmíval se organizátor akce Kamil Matula.

Každý účastník, kdo všemi pěti úkoly prošel se mohl těšit na diplom.
Jedeme dál! / komponovaný večer

Dnes
Opava, Slezské divadlo, Opava

Matiné / dopoledne se sólisty opery

31.05. 10:00
Opava, Slezské divadlo, Opava

JAKARTA, s.r.o.
Jakartovice
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Opavská lesní a.s. - obora Jelenice - Vítkov
Vítkov
od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

W. Agency s.r.o. - pracoviště Opava
Opava
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků