Děti se bavily robotickým pětibojem

  • 16:10,
  • Opava,

V robotickém pětiboji se utkali žáci základních škol. Mohli si vyzkoušet, jak se roboti programují i ovládají. Krátký test pak prověřil také teoretické znalosti. Akci pro děti připravili studenti Slezské univerzity.

Studenti Ústavu informatiky Slezské univerzity pozvali žáky základních škol na zábavné dopoledne. V Galerii nákupního centra Breda & Weinstein postavili slalomovou i překážkovou dráhu. Soutěžící je museli zvládnout prokličkovat. To byly první úkoly Robotického pětiboje.

„Děti měly k dispozici robota Khepera, který je vybavený spoustou ultrazvukových senzorů, infračervených senzorů, kamerou. A pohybuje se po zemi,“ popsal odborný asistent Jiří Martinů z Ústavu informatiky Slezské univerzity.

Soutěžit přišli také žáci pátých tříd z Masarykovy Základní školy v Opavě. Na této škole se setkávají s robotikou v rámci vyučování už od první třídy. Učí se roboty programovat i sestavovat.

„Určitě si odnesou nové zkušenosti, protože to jsou jiní roboti, jiné ovládání, než na které jsou zvyklí,“ říká učitelka Petra Černíková

Při programování je důležitá také logika. Tu děti procvičovaly u skládání hlavolamů, které na Robotickém pětiboji měly také své místo. Oblíbeným stanovištěm bylo sestavování robotů z lega . A teoretické znalosti pak prověřil závěrečný kvíz.

„Je krásné sledovat, jak se dokáží do hry rychle vžít, zapojit a já si myslím,že jsou úžasný ateriál do budoucna,“ usmíval se organizátor akce Kamil Matula.

Každý účastník, kdo všemi pěti úkoly prošel se mohl těšit na diplom.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

08.12. 18:30 - 15.11. 10:34
Opava, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 15:00 - 15.11. 10:34
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

Hudební výlety: Český barokní Advent

15.12. 15:00 - 15.11. 10:34
Opava, Kostel sv. Stanislava, Bolatice

Jana Jahodová
Opava
od 16 300 Kč

Detail

PEKAŘSTVÍ SEZAM s.r.o.
Opava
od 19 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků