Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bývalá Dukelská kasárna v Opavě opět k mání!

  • Opava,

Opava nabízí k prodeji část areálu bývalých Dukelských kasáren. Hledá investora, který by zde postavil bytové domy tak, jak to vychází z urbanistické studie. Celý areál by se měl v budoucnu proměnit na obytnou čtvrť.

Kupce pro 3,5 ha část areálu bývalých kasáren hledalo město už minulý rok. Z prodeje ale sešlo. Teď je zadní část, kde se nachází polorozpadlé hospodářské budovy, jídelna, sklady či garáže, opět k mání. Zájemci mohou své cenové nabídky posílat do konce ledna.

„Vyhraje ten, kdo nám dá nejlepší nabídku, která bude komplexním řešením této lokality. De facto domy, které tam teď jsou, respektive následně jejich suť, se pak může využít pro novou výstavbu,“ nechal se slyšet primátor Opavy Tomáš Navrátil (ANO).

Podle urbanistické studie, kterou si město nechalo už dříve zpracovat, by tady mělo vzniknout 18 bytových domů s 315 byty o rozloze od 50 do 100 m2. Architekti plocho pro zástavbu rozdělili do čtyř částí.

„Aby ti lidi měli vlastní komunitní prostor v těchto kvadrantech a zároveň, aby se to dalo stavět na fáze,“ vysvětlil architekt Tomáš Bindr.

Centrální část kasáren, náměstíčko s historickými budovami z přelomu 19. a 20. století, které se otevírá směrem k Horovu náměstí, si prozatím město ponechá.

„Tyto domy bychom chtěli přestavět na byty startovací nebo pro sociální bydlení.

Takže tuto lokalitu si zatím ponecháme,“ doplnil primátor.

Areál bývalých kasáren je opuštěný od roku 2007, kdy odtud odešli poslední vojáci. V části jsou sklady či lehká průmyslová výroba. Jde o velmi atraktivní oblast nedaleko od centra města, v klidné části s dostatkem zeleně. Pokud vše půjde dobře, mohla by být zdejší zamýšlená výstavba hotová do roku 2025.


Slezské divadlo za výlohou

Slezské divadlo se připojilo k výzvě Oživené výlohy pražského souboru Cirk La Putyka a za sklem uzavřeného nákupního centra Slezanka v centr...

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků