Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opava hledá organizátora trhů

  • Opava,

Opavská radnice hledá pořadatele Vánočních, velikonočních a farmářských trhů. Po pěti letech, co jejich organizaci měli na starost pracovníci radnice, dostanou prostor podnikatelé. Změnu pocítí Opavané už v březnu, kdy začínají Velikonoční trhy.

Historie opavských Vánočních trhů má za sebou dvě desetiletí (1999). Tenkrát ale stálo před radnicí pár stánků a program se sestával z několika hudebních vystoupení. Od loňských Vánoc stánky stojí hned na dvou místech v centru města. Program plný hudebních a divadelních čísel či tvůrčích dílen začíná spolu s adventem a končí těsně před Štědrým dnem. Posledních 5 let nejen Vánoční, ale také velikonoční i farmářské trhy zajišťovali úředníci, teď město hledá zájemce ze soukromého sektoru, který by se organizace všech tří trhů ujal.

„Očekáváme, že uspoříme a dodavatel si to celé povede ve své režii. Není ale záměrem pouze ušetřit, ale také inovovat," vysvětluje změnu primátor Opavy Tomáš Navrátil (ANO).

Během posledních let dostávali prostor na těchto akcích především lokální výrobci. A také velkou část programu tvořili místní umělci a organizace. V tom by chtělo město nové organizátory trhů podporovat. V mnohém jim ale nechá volnou ruku. A nabízí také spolupráci.

"Disponujeme zázemím, ve kterém mohou být např. dílničky. Stále nabízíme prostřednictvím TS stánky. Těch máme 31, ale provozovateli trhů nic nebrání přidat ještě další," říká Jana Foltysová z opavského magistrátu.

Zájemci o provozování sezónních trhů v Opavě najdou všechny potřebné informace na městském webu. Své nabídky mohou na radnici doručit do 7. února. Jarní Velikonoční trhy pak už budou v režii nového provozovatele.
SHF Hudební výlety - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

12.09. 18:00
Opava, Opava – Kostel sv. Vojtěcha

SHF - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

13.09. 15:00
Ludgeřovice, Kostel sv. Mikuláše, Ludgeřovice

SHF: Zuzana Růžičková: Hudba znamená život / beseda

23.09. 20:00
Opava, Vodárenská věž, Opava

Active Colour s.r.o. - pracoviště okolí Opava
Opava
od 3 500 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků