Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Primátor vysvětloval učitelům důvody odvolání ředitele

  • Opava,

Odvolání ředitele Základní školy Otická v Opavě vzbudilo nevoli mezi učiteli. Na schůzce s primátorem Opavy chtěli vysvětlit důvody, proč musel jejich nadřízený z funkce odejít. Nyní vede školu pověřená referentka z krajského úřadu a vypsáno je výběrové řízení na nového ředitele školy.

Chybějící movitý majetek, nevymáhané manko za pronájem tělocvičny nebo špatné hospodaření s penězi vybíranými od rodičů – to jsou důvody, které vedly opavské radní k odvolání z funkce ředitele Základní školy na Otické ulici Jiřího Kupčíka. Zjistila to kontrola. Většina učitelů z této školy ale s takovým rozhodnutím nesouhlasí. Na schůzce s primátorem města si chtěli situaci vyjasnit.
Učitelé vyjadřovali podporu bývalému řediteli. A poukazovali na to, že školu vedl od roku 2004 bez problémů a zodpovědně.
"Odvolání pana ředitele působí na téměř celý pedagogický sbor jako nedůvěryhodné. Jako akce, která je ušitá podezřele rychle. Ty argumenty, které nám jsou předkládány, nás nepřesvědčily," říká jeden z učitelů Tomáš Frkal.
Na radnici diskutovali učitelé s primátorem téměř tři hodiny. Nicméně na rozhodnutí rady o odvolání ředitele Kupčíka z funkce se nic nezměnilo.
"Věřím, že jsme si některé konkrétní věci vysvětlili. Myslím, že to bylo na úrovni, a snažili jsme se zdržet emocí. Ujistili jsme učitele, že se nemusí obávat o jakoukoliv budoucnost," shrnul jednání primátor Tomáš Navrátil (ANO).
Protože zástupkyně ředitele je v pracovní neschopnosti, vede školu dočasně referentka krajského úřadu. A bude to tak až do doby, než bude známé jméno ředitele nového. Zájemci o tuto funkci mohou podat přihlášku do konkurzu do 6. března.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy