Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavští radní se sešli on-line. Posunuli uhrazení poplatků a schválili neodkladné investice

  • Opava,

Opavští radní zasedali on line. Naposledy se osobně sešli téměř před měsícem, ještě než naplno propukla koronavirová epidemie. Teď bylo nutné bez ohledu na stav nouze schválit některé investiční akce a také platby některých poplatků.

Jedenáct členů městské rady se sešlo jako obvykle v budově radnice. Ovšem ne v zasedací síni, jak bývali zvyklí. Speciální zasedací pořádek je kvůli dodržení bezpečnostních opatření rozdělil hned do několika místností. Schůze probíhala formou telekonference a každý ji sledoval na svém počítači.


„Radní jsou rozdělení, sedí v různých kancelářích vždy po dvou. Jsou připojeni na internet a takovým způsobem se i hlasuje, popsala mluvčí magistrátu Lada Dobrovolná.


Opavští radní zasedali naposledy na začátku března. Další setkání, včetně jednání zastupitelstva, bylo zrušeno kvůli vládním omezením v souvislosti se šířením nemoci COVID -19.

A tak bylo na programu hned 68 bodů. Mimo jiné například schválení připravených investičních akcí - výstavba nové komunikace mezi ulicemi Krnovská a Žižkova, oprava střechy kostela sv. Václava či městských bytových domů.


„Důležitým bodem bylo to, že jsme projednali odložení o půl roku poplatky pro občany. Jedná se o poplatky za psy a komunální odpad. Mění se také termín zápisů dětí do 1. tříd.“ sdělil primátor Opavy Tomáš Navrátil (ANO).


Z usnesení také vyplývá, že s okamžitou platností vznikne v areálu Slezské nemocnice služebna městské policie. Radní rovněž probírali možnosti, jak pomoci podnikatelům postiženým koronavirovou krizí.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků