Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavští radní se sešli on-line. Posunuli uhrazení poplatků a schválili neodkladné investice

  • Opava,

Opavští radní zasedali on line. Naposledy se osobně sešli téměř před měsícem, ještě než naplno propukla koronavirová epidemie. Teď bylo nutné bez ohledu na stav nouze schválit některé investiční akce a také platby některých poplatků.

Jedenáct členů městské rady se sešlo jako obvykle v budově radnice. Ovšem ne v zasedací síni, jak bývali zvyklí. Speciální zasedací pořádek je kvůli dodržení bezpečnostních opatření rozdělil hned do několika místností. Schůze probíhala formou telekonference a každý ji sledoval na svém počítači.


„Radní jsou rozdělení, sedí v různých kancelářích vždy po dvou. Jsou připojeni na internet a takovým způsobem se i hlasuje, popsala mluvčí magistrátu Lada Dobrovolná.


Opavští radní zasedali naposledy na začátku března. Další setkání, včetně jednání zastupitelstva, bylo zrušeno kvůli vládním omezením v souvislosti se šířením nemoci COVID -19.

A tak bylo na programu hned 68 bodů. Mimo jiné například schválení připravených investičních akcí - výstavba nové komunikace mezi ulicemi Krnovská a Žižkova, oprava střechy kostela sv. Václava či městských bytových domů.


„Důležitým bodem bylo to, že jsme projednali odložení o půl roku poplatky pro občany. Jedná se o poplatky za psy a komunální odpad. Mění se také termín zápisů dětí do 1. tříd.“ sdělil primátor Opavy Tomáš Navrátil (ANO).


Z usnesení také vyplývá, že s okamžitou platností vznikne v areálu Slezské nemocnice služebna městské policie. Radní rovněž probírali možnosti, jak pomoci podnikatelům postiženým koronavirovou krizí.
SHF Hudební výlety - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

12.09. 18:00
Opava, Opava – Kostel sv. Vojtěcha

SHF - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

13.09. 15:00
Ludgeřovice, Kostel sv. Mikuláše, Ludgeřovice

SHF: Zuzana Růžičková: Hudba znamená život / beseda

23.09. 20:00
Opava, Vodárenská věž, Opava

Pracoviště Čerpací stanice Prim
Dolní Benešov
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

KOKEŠ Steel Group s.r.o. - pracoviště Háj ve Slezsku
Háj ve Slezsku
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Libor Pindur, pracoviště
Opava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků