Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Most přes řeku Opavu šel k zemi. Na jeho místě vyroste nový

  • Opava,

Kvůli rekonstrukci je nyní uzavřený jeden z šest silničních mostů přes řeku Opavu ve stejnojmenné slezské metropoli. Kvůli špatné statice a izolaci šla stará konstrukce k zemi. Teď zde vyroste most nový. Hotovo bude na podzim. Do té doby, musí chodci i řidiči využít náhradních náhradních tras.


Tento most na opavské Mostní ulici byl postaven v roce 1960. Kontrola zjistila, že jeho stav není ideální. Původně měly být pouze vyspraveny nedostatky. Nakonec šla ale stará konstrukce k zemi a na stejném místě vyroste most nový.

„Zjistili jsme vady jak na mostovce i na nosné konstrukci. Původní železobetonová konstrukce už byla značně zkorodovaná. Nosnost mostu už nevyhovovala k provozu dopravy,“ vysvětlil důvody rekonstrukce náměstek primátora Opavy Michal Jedlička (KDU-ČSL).

Stavební stroje už odstranily nosnou konstrukci i opěry mostu. Na místě zůstala pouze část původních pilířů. Na ně bude navazovat nová stavba.

„Na těchto částech budou uloženy prefabrikované železobetonové nosníky a na nich bude zhotovená celá monolitická železobetonová nosná konstrukce,“ popsal stavbyvedoucí Petr Bubeníček z firmy Hroší stavby Morava.

Teď stoje upravují terén po demolici. Během následujícího měsíce bude stavba pokračovat zaměřením původních pilotů, které se stanou součástí nových. Pak bude položena 55 metrů dlouhá mostní konstrukce. Stavba za 36 mil. korun bude hotová na konci října.

Do té doby bude most úplně uzavřený. Řidiči teď musí využívat objízdných tras. Stejně jako chodci, kteří se dostanou na druhou stranu řeky Opavy až přes 700 metrů vzdálený most na Pekařské ulici.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků