Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Střelba na hranici s Polskem! Od Opavy se snažil do obce Pilszcz dostat muž, vojáci použili zbraně

  • Opava,

Výstražná střelba zastavila na hranici muže, který se snažil dostat od Opavy do Polska. Šlo o německého občana, který trvale žije v České republice.

Incident se odehrál v úterý ráno na silnici mezi Opavou a polskou obcí Pilszcz. K hranici přijelo osobní auto, ze kterého vyskočil muž a za každou cenu se chtěl dostat do Polska. "Nereagoval na opakované výzvy vojáků k zastavení, začal se chovat agresivně a vzápětí se rozběhl směrem do Polska. Jeden z vojáků se proto rozhodl, v souladu s předpisy, vypálit do vzduchu několik varovných výstřelů. Vzápětí byl muž zadržen a předán pohraniční stráži," napsal televizi Polar mluvčí 10. Opolske Brigady Logistycznej Piotr Płuciennik, která hlídá hranice vybavena samopaly a ostrými náboji.

Podle něj šlo o německého občana, který trvale žije v České republice. Pro polské vojáky to byl první vážný problém, při kterém museli použít zbraně. Naposledy zastavili 19. dubna kolem 17.00 hodiny tři ženy, které si vyjely na koních z Ondřejovic ve Zlatých Horách a dostaly se až do Polska. "Dámy byly z celé situace překvapeny, nesnažily se utéct. Podle postupu jsme je předali pohraniční stráži," doplnil Płuciennik. Ta je poučila a vrátila bez postihu zpátky do Česka.

Polská pohraniční stráž zaznamenala za poslední týdny více těchto nechtěnných přechodů hranic. Podobné záchyty má i česká policie.
SHF Hudební výlety - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

12.09. 18:00
Opava, Opava – Kostel sv. Vojtěcha

SHF - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

13.09. 15:00
Ludgeřovice, Kostel sv. Mikuláše, Ludgeřovice

SHF: Zuzana Růžičková: Hudba znamená život / beseda

23.09. 20:00
Opava, Vodárenská věž, Opava

PODLAHY A STAVBY KOTZIAN s.r.o. - pracoviště
Opava
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Miroslav Týn - pracoviště
Opava
od 21 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

KT MK elbons s.r.o. - pracoviště Opava
Opava
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků