Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavští basketbalisté nemohou trénovat v hale, tak vyrazili ven

  • Opava,

Opavští basketbalisté vyrazili poprvé na společný trénink. Protože kvůli opatřením proti koronaviru nemohou do haly, připravují se venku. Basketbalovou halu vyměnili dočasně za atletický ovál.

Profesionální basketbalisté zatím ještě v hale trénovat nemohou, proto vyrazili na první společný trénink ven. Setkali se na atletickém stadioně. Střelbu tady ale kvůli chybějícím košům trénovat nemohli, a tak se soustředili na fyzičku.

„Budeme se teď zaměřovat na atletické věci, mobilitu, výbušnost, ať mají hráči nějakou fyzičku. Aby až se uvolní trénování v hale, byli připraveni,“ popisuje asistent trenéra BK Opava Kryštof Vlček.

Od poloviny března, kdy byl vyhlášený nouzový stav a ukončená liga, se opavští hráči připravovali samostatně. Teď tým teď trénuje 2x týdně po skupinách. Roušky sice mohou hráči sundat, ovšem na bezpečné rozestupy dbát musí.

„Co mi nejvíce chybělo? Kontakt s klukama. Basketbal je přece jen kolektivní sport,“ posteskl si rozehrávač Jakub Slavík. A křídelník Jan Švandrlík jej doplnil: „Jsme na sebe zvyklí, každý den jsme spolu trénovali. Bylo to divné, když jsme se dva měsíce nemohli vidět.“

Míč si s sebou na stadion ale hráči nevzali. Střelbu i týmovou hru začnou basketbalisté trénovat až příští týden, kdy budou moci využít svou domovskou halu v Městských sadech. Pod koši se ale sejdou hned bez tří klíčových hráčů. Do Svitav odchází Bujnoch a Dragoun. Bratčenkov končí ze zdravotních důvodů. Liga se už dohrávat nebude, a tak mají hráči dost času na přípravu dalšího ročníku. Soutěž začne nejdříve za čtyři měsíce.

Svatováclavský hudební festival - Cembalový recitál

23.07. 18:00
Opava, Švédská kaple, Opava

SHF Hudební výlety - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

12.09. 18:00
Opava, Opava – Kostel sv. Vojtěcha

SHF - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

13.09. 15:00
Ludgeřovice, Kostel sv. Mikuláše, Ludgeřovice

KT MK elbons s.r.o. - pracoviště Opava
Opava
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Opavská lesní a.s. - obora Jelenice - Vítkov
Vítkov
od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

DENTAL MEDICINE k.s. - pracoviště Raduň
Raduň
od 19 600 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků