Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výpočetní technika a vybavení za miliony shořelo při požáru haly v Budišově nad Budišovkou

  • Opava,

Bývalou výrobní halu v Budišově nad Budišovkou zachvátil v sobotu nad ránem velký požár. Oheň napáchal škodu minimálně za 10 milionů korun. Soukromá firma měla uvnitř drahou výpočetní techniku a další vybavení. Hasiči na místě zasahovali dlouhé hodiny.

S ohněm bojovali hasiči více než 2 hodiny. O požáru se dozvěděli o půl třetí ráno a k bývalé výrobní hale v Budišově nad Budišovkou se nakonec sjelo sedm jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, celkem sedm cisteren a dva automobilové žebříky.

"Po hodině zásahu došlo k propadnutí střechy a plechová střešní krytina bránila přístupu hasební vody."

"Už při příjezdu první jednotky byly vidět plameny, které zachvátily střechu haly o rozměrech 60x30 metrů," popsal mluvčí hasičů Lukáš Popp. Boj s ohněm byl velmi náročný, hektolitry vody padaly na halu ze všech stran. "Na zkrocení plamenů nasadili celkem sedm vodních proudů, hasební vodu odebírali na celkem třech odběrných místech," pokračoval mluvčí.

Do akce musel Záchranný útvar z Hlučína

"Přibližně po hodině zásahu došlo k propadnutí střechy a plechová střešní krytina bránila přístupu hasební vody pod hořící trosky. Velitel zásahu tedy rozhodl o povolání těžké techniky ze záchranného útvaru z Hlučína." pokračoval mluvčí. Požár dostali hasiči pod kontrolu až kolem páté hodiny ranní. Další hodiny pak prováděli likvidaci požáru. "Těžká technika rozebírala propadlou střechu a hasiči dohašovali skrytá ohniska požáru, které vyhledávali i za pomoci termokamery," uzavřel jejich mluvčí.

V hale sídlí soukromá firma, která měla uvnitř drahou výpočetní techniku a další věci. Škoda byla předběžně odhadnuta na 5 milionů za vybavení a dalších 5 milionů na samotné hale. Podle hasičů se dá ale předpokládat, že bude ještě vyšší. Požár se obešel bez zranění. Na místo bude přizván Technický ústav požární ochrany, který bude ve spolupráci s policií zjišťovat příčinu vzniku požáru.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy