Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Shoot out ovládl opavský Jurečka, peníze za výhru věnoval na charitu

  • Opava,

Opavský basketbalista Luděk Jurečka se stal vítězem střelecké soutěže Shoot out, která zaplnila pauzu po nedokončené lize. Peníze, které za svůj výkon obdržel, věnoval charitu. Stejně, jako jeho spoluhráči, kteří v soutěži uspěli.

Ještě než basketbalisté znovu naskočili do tréninku kvůli koronavirové pauze, mohli se rozstřílet v soutěži Shoot out. Házeli na koš z úrovně trestných i trojkových hodů na čas a měli také pět hodů z poloviny hřiště. Mezi prvoligovými hráči exceloval opavský Luděk Jurečka. Díky své přesné mušce si mohl ve finále dovolit u závěrečných střel z poloviny hřiště stát zády ke koši.

¨Bylo to tak, že jsem měl to vítězství jasné, tak jsem si mohl dovolit takovou parádičku,“

usmíval se opavský křídelník s nejlepší muškou ve střelecké soutěži Shoot out.

Hráči si tipovali také na počet svých vstřelených bodů. Tady byli úspěšní i další opavští hráči. Dohromady se jim v soutěži podařilo vyhrát 50 000 korun. Ty se rozhodli věnovat na charitativní účely.

„Mně osobně dělá radost, že jsem někomu vyhrál peníze, které mohou nějak pomoci,“ nechal se slyšet kapitán opavských basketbalistů Jakub Šiřina.

Část peněz putovala k sedmiletému Matyášovi, který trpí mozkovou obrnou.

„Jsme rádi a děkujeme,“ řekl při přebírání šeku na 30 000 korun Matyášův otec. „Veškeré peníze my utrácíme za hippoterapii. Jízda na koni Matymu velice prospívá,“ dodal.

Peníze od basketbalistů dostal také mobilní hospic Charity Opava, který pomáhá s péčí o nevyléčitelně nemocné v domácím prostředí

„Je to služba, která, kdyby měla být plně hrazena klienty, tak je pro řadu z nich nedostupná. Takže za tyto peníze koupíme prostředky i přístroje, které pomáhají tišit bolest,“ popsal použití 20 000 Kč podpory mluvčí Charity Opava Ivo Mludek.

Matyáše Tazbirka i opavskou Charitu podporují basketbalisté několik let. A tak ani dlouho nepřemýšleli o tom, kam vyhrané peníze pošlou.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy