Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poslední dny před přijímačkami na SŠ: nervozita i obavy. A hlavně opakování učiva

  • Opava,

Žáci 9. tříd finišují před přijímacími zkouškami na střední školy. Většina z nich se vrátila na měsíc dobrovolně do lavic, aby si zopakovali učivo. „Den D“ pro ně nastane 8. a 9. června.

Žáci posledních ročníků základních škol, kteří se chystají na přijímací zkoušky na střední školy, zažívají mimořádně hektický rok: připravovat se museli převážně doma sami. Do lavic se mohli vrátit teprve před měsícem. Aby s učiteli dohnali dvouměsíční absenční manko.

Monika Jarošová, ředitelka, ZŠ I. Hurníka, Opava:  „Do prezenční přípravy se zapojila absolutní většina žáků. Myslím, že se na to všichni těšili.“

Deváťáci si užívají také to, že se konečně mohou se spolužáky vidět. Tento školní rok je pro ně posledním na základní škole. V září se pak rozprchnou na školy střední. Ti, kteří míří na maturitní obory, teď mají posledních pár dnů na to, aby se připravili na přijímací zkoušky.

Žákyně 9. B, ZŠ I. Hurníka, Opava: „Je to pro nás složité. Období karantény trvá už moc dlouho a ten stres je cítit.“

Žáci posledních ročníku opavské Základní školy Ilji Hurníka se v době karantény pravidelně připravali s učiteli češtiny a matematiky on- line. Nyní docházejí do školy třikrát týdně a ve ztichlé budově školy soustředěně sedají nad učebnicemi a sešity. Učitelé se vracejí k problémové látce a také mají více prostoru pro dotazy. Snaží se využít každou minutu.

Petr Friedrich, učitel matematiky, ZŠ I. Hurníka, Opava: „Je to spíš fáze opakování. Teď už se toho moc nenaučí.“       
Karin Solná, učitelka českého jazyka, ZŠ I. Hurníka, Opava: „Teď už jsem ve fázi, kdy píšeme testy na nečisto. Myslím, že děti připraveny jsou.“

Zatímco v minulých letech měli žáci možnost složit přijímací zkoušky na dvou vybraných školách, kde si podávali přihlášku, letos to bude kvůli koronaviru jinak. Pokus budou mít pouze jeden. Pokud neuspějí na škole, kterou si zvolili jako první, mohou ještě doufat v přijetí na druhou v pořadí.

Pandemie koronaviru posunula termín středoškolských přijímacích zkoušek podle původního plánu o dva měsíce. To nejlepší budou muset dívky a chlapci ze sebe vydat 8. a 9. června.




SHF Hudební výlety - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

12.09. 18:00
Opava, Opava – Kostel sv. Vojtěcha

SHF - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

13.09. 15:00
Ludgeřovice, Kostel sv. Mikuláše, Ludgeřovice

SHF: Zuzana Růžičková: Hudba znamená život / beseda

23.09. 20:00
Opava, Vodárenská věž, Opava

PODLAHY A STAVBY KOTZIAN s.r.o. - pracoviště
Opava
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

POWERTRANS s.r.o. - provozovna
Opava
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků