Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zmírnění opatření vylákalo lidi na koupaliště, na loňskou návštěvnost ale nedosáhne

  • Opava,

Opavské koupaliště se po rozvolnění hygienických opatření probudilo k životu. Dovolené navýšení počtu návštěvníků v areálu lidé okamžitě využili a ve velkém zamířili k vodě. Většina lidí totiž tráví prázdninový čas kvůli problémům s koronavirem v tuzemsku a osvěžení v letních vedrech přijde vhod.

Koupaliště v Opavě otevřelo své brány letos poprvé v polovině června. Koronavirus plánované otevření zpozdil o dva týdny. Tehdy do areálu smělo jen hygienou povolených 500 návštěvníků, přestože kapacita stačí bohatě na desetinásobek.

Jana Petrovská, pokladní, Městské koupaliště Opava:

Turniked načítá počty návštěvníků. Když se počet naplnil, museli jsme areál uzavřít. Dovnitř jsme pak pouštěli návštěvníky podle toho, kolik jich vyšlo ven.“

Na dodržování hygienických opatření dohlížejí koordinátoři. V areálu koupaliště už lidé roušky mít nemusí, ovšem stále by měli dbát na dostatečné rozestupy a desinfekci rukou.

Anketa: návštěvníci koupaliště:

„Myjeme si ruce, desinfikujeme, ale to je tak všechno.“

Po rozvolnění opatření, která začala platit od 7. srpna, se na opavské koupaliště může přijít najednou vykoupat až 2000 lidí. A to podle nařízení, kdy na jednoho návštěvníka musí být v areálu vymezených 10 m2 . Této nově ustanovené hranici se přiblížili návštěvníci během uplynulého slunečného a nadmíru teplého víkendu. 

Petr Mikeska, vedoucí provozu, Městské koupaliště Opava: Okamžitě nám stoupla návštěvnost stoupla o 100%. V neděli jsme měli dokonce 1600 lidí, což je trojnásobek původní návštěvností.“

Koupaliště bude otevřené ještě do konce srpna. Ovšem loňské návštěvnosti, tedy víc jak 40 000 prodaných lístků nejspíš kvůli protiepidemiologickým opatřením nedosáhne. Za uplynulé dva měsíce se sem totiž přišlo vykoupat jen necelých dvacet tisíc lidí.


NÁVŠTĚVNOST

Měststké koupaliště v Opavě

                                                    počet návštěvníků

pátek  7.8. 2020                                   918                               (rozvolnění opatření od 12,00 hod.)

sobota  8.8. 2020                             1 493

neděle  9.8.2020                              1 673


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy