Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Velký zájem o letní tábory, SVČ Opava přidávalo další turnusy

  • Opava,

Opavské středisko volného času letos vypravilo na letní tábory víc jak 500 dětí. Zájem o tábory je i v nejisté době koronavirové pandemie tak velký, že kapacity nestačily a pár turnusů navíc tady museli přidávat.

Nabídku s letním tábory zveřejnilo opavské středisko volného času na svých webových stránkách už v únoru, stejně jako v předchozích letech. Mnohé se stihly obsadit ještě dřív, než dorazil koronavirus. Třeba oblíbený „Prázdninový mix“, kde děti jezdí na kole, koupou se nebo splavují řeku na raftu.

Gabriela Stanzelová, vedoucí příměstského tábora, SVČ Opava:

Tento tábor byl hned naplněný, téměř okamžitě jsme měli všech třicet účastníků a museli jsme i nějaké odmítat.“

Přestože zájemců o tábory bylo dost, organizátoři dlouho nevěděli, zda je vůbec budou moci uspořádat. Podmínky, za jakých okolností to bude možné, definovalo Ministerstvo zdravotnictví až v květnu.

Soňa Wenzelová, ředitelka, SVČ Opava:

Je potřeba větší množství desinfekce, jsou omezené návštěvy na táborech a s dětmi se nemůžeme pohybovat na veřejném prostranství, kde je větší množství lidí.“

Opavské středisko volného času letos uspořádalo celkem 24 táborů pro víc jak 500 dětí Pro velký zájem středisko volného času přidalo ještě další 4 turnusy.

Soňa Wenzelová, ředitelka, SVČ Opava:

Během dubna, byť jsme nevěděli, jak se situace bude vyvíjet, jsme kvůli velkému zájmu přidávali turnusy příměstských a jednoho pobytového tábora.“

Děti si mohou vyzkoušet aktivity, které je zajímají, ale zatím neměly možnost se s nimi setkat. Mohou naučit třeba jezdit na koni, hrát florbal nebo také divadlo.

Daniel Kollmann, vedoucí příměstského tábora, SVČ Opava:

Kdysi jsme zkoušeli tak, že jsme měli předepsaný scénář. Ale zjistil jsem, že to nefunguje. Takže teď všechno vzniká přímo v divadle a tvoříme společně.“

Jakub, účastník příměstského divadelního tábora:

"Nacvičili jsme 3 bajky a ty na konci tábora předvedeme rodičům."

Zatímco v minulých letech rodiče hlásili své ratolesti spíš na příměstské tábory, tedy ty, kde děti tráví čas přes den a odpoledne se vracejí domů, letos vzrostl zájem o ty pobytové.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy