Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nezakrytá ústa a nos – nejčastěji porušovaná protikoronavirová opatření

  • Opava,

Nošení roušek a nerespektování nočního vycházení – to jsou nejčastější případy porušování mimořádných opatření, která mají zabránit šíření koronaviru. Policisté a strážníci prozatím ale spíše domlouvají, než udělují pokuty.

Po letní pauze se roušky do našich životů vrátily opět s 1. zářím. Lidé si je museli nasadit při cestě v hromadné dopravě nebo na úřadě. Používání ochrany nosu a úst ministerstvo zdravotnictví postupně zpřísňovalo. Během října pak přibyla další místa, kde se ústenka či respirátor staly nezbytnými. Momentálně si je musí lidé nasadit ve vnitřních prostorách a pak také venku, pokud nedodrží dvou metrový odstup.

Jiří Klein, ředitel Městské policie Opava: „Snažíme se nejprve občany upozorňovat na to, že je nějaká změna, že se mají připravit na nové opatření. Po pár dnech začneme vymáhat sankčně.“

Opavští strážníci kontrolují kromě nošení roušek také třeba zákaz nočního vycházení nebo pití alkoholu na veřejnosti. Od vyhlášení nouzového stavu zjistili ve slezské metropoli 90 případů porušení opatření. Kontrolují je při běžné pochůzkové činnosti. Stejně jako policisté v Moravskoslezském kraji.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: „Za první listopadový týden jsme v kraji provedli 6 200 kontrol a zjistili 800 přestupků.“

Zatímco během první vlny koronavirové nákazy lidé nařízení vlády téměř bezezbytku dodržovali, teď je častěji porušují. V takovém případě ale musí počítat s pokutou ve výši až 10 000 korun. Většinou ale muži zákona vypisují bloček na několik stovek. Spíše výjimečně pak některé případy putují k vyřešení správnímu orgánu.
AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 22 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

STRABAG Asfalt s.r.o., pracoviště Opava
Opava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Kamil Reichel - výrobna
Markvartovice
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků