Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby ani v době koronaviru neomezují svou činnost. Svoz odpadu nebo údržba komunikací jsou nezbytné

  • Opava,

Zatímco mnohé služby v době nouzového stavu omezily svou činnost, např. u svozu odpadu to možné není. Harmonogram vyvážení kontejnerů platí ve stejném rozsahu, jak byl schválený v době před koronavirem. Bez omezení bude probíhat také zimní údržba. Její plán už je schválený.

Popeláři vybaveni rouškami a desinfekcí každý den na stupátku sběrného vozu vyrážejí do ulic, aby odvezli odpad z popelnic. A to bez ohledu na to, v jaké fází se zrovna pandemie koronaviru nachází. Na důsledné dodržování hygienických opatření při práci s odpadem jsou zvyklí.

Pracují  stále ve stejném režimu: podle harmonogramu vyvážejí kontejnery s komunálním i separovaným odpadem. Pokud by nádoby zůstaly naplněné delší čas, začaly by zapáchat a přitáhly by pozornost hlodavců. Posádky jednotlivých vozů pracují tak, aby se vzájemně nepotkávaly. A tím se případně snížila možnost přenosu koronaviru, aby nedošlo ke snižování počtu pracovníků.

Martin Girášek, náměstek ředitele Technických služeb Opava: „Hlavně jsme jim upravili pracovní dobu tak, aby jak na začátku pracovní doby postupně přicházeli a zároveň s ukončením pracovní doby aby postupně odcházeli.“

V době nouzového stavu, kdy lidé většinu času tráví doma, roste i množství odpadu.

pracovník TS Opava: „Je více odpadků. Jsou rozházené kolem kontejnerů.“

Svoz komunálního odpadu a nebo třeba zimní údržba chodníků a komunikací, která už se pomalu začíná hlásit s přicházející zimou o slovo, jsou činnosti, které není možné omezit. A to přesto, že na ně zůstane v městské pokladně kvůli koronavirové krizi méně peněz.

Finance ušetří jistě i posypový materiál, který ve skladech zůstal z minulých let.

Martin Girášek, náměstek ředitele Technických služeb Opava: „Vzhledem k tomu že poslední tři zimy byly velmi mírné, tak chemický materiál – sůl i posypový materiál – kamenná drť zůstala z minulých let. A nemuseli jsme nic dokupovat.“

Pluhy a radlice zatím ještě odpočívají a na svou chvíli teprve čekají. Pracovníci technických služeb udržují sjízdných 131km městských vozovek a 80 km chodníků.

Opavská lesní a.s. - lesní oblasti Opava, Vítkov
Opava
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

STRABAG Asfalt s.r.o., pracoviště Opava
Opava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 22 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků