Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce mostu přes řeku Opavu je hotová, strategické místo opět průjezdné

  • Opava,

Řidiči i pěší mohou opět využívat most na ulici Mostní v Opavě. Na 8 měsíců jej vyřadila z provozu jeho celková rekonstrukce. Ta byla nezbytná; most byl po 60 letech užívání v havarijním stavu a také už nevyhovovala jeho nosnost.

1.dubna šel most na opavské Mostní ulici k zemi. Revizní zpráva jej označila za nevyhovující. Původní železobetonová konstrukce byla rezavá a nedostačovala také nosnost. Částečná oprava by nic nevyřešila. A tak byla odstraněna celá nosná konstrukce i opěry mostu. Piliře ale zůstaly původní z r. 1960. Na ně dělníci položili 55 m dlouho mostovku.

Po dobu oprav byl most neprůjezdný. Nemohli přes něj řidiči a ani pěší. S jeho otevřením si všichni oddechli.


Michal Jedlička (KDU-ČSL), náměstek primátora Opavy: „V době, kdy byl zavřený, více než půl roku, tak jsme to pocítili zvýšenou hustotou provozu ve městě.“


Původně měly být stavební práce na strategickém mostě přes řeku Opavu hotové už na konci září. Počasí ale dokončení stavby oddálilo.


Jan Matoušek, hlavní stavbyvedoucí, Hroší stavby Morava: „Trápilo nás tady počasí a velká voda. Z toho důvodu došlo k pozdržení termínu.“


V plánu jsou teď opravy dalších mostů v Opavě. Jejich stav technici pravidelně kontrolují.


Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: „My jsme zadali kompletní revizi všech mostů, které máme a revizi toho, v jakých jsou stavech.


Například nevyhovující most přes potok Jaktarku v Jaktaři by měla nahradit zcela nová stavba. Nutná je také rekonstrukce mostu přes řeku Opavu ve Vávrovicích.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků