Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Most na Mostní ulici v Opavě zůstává zavřený. Stavbu prodloužila velká voda

  • Opava,

Na konci října měla být hotová oprava mostu na Mostní ul. v Opavě. Termín dokončení je ale o měsíc posunutý. Kvůli zvýšenému průtoku vody v korytě řeky během letních měsíců dělníci nemohli pracovat na mostních pilířích. Původní most z roku 1960 byl v havarijním stavu. Jeho rekonstrukce byla nevyhnutelná.

Most, který spojuje oba břehy řeky Opavy ve stejnojmenné slezské metropoli musel být kvůli havarijnímu stavu na jaře zbouraný. Na původních pilotech začala růst nová stavba.

Řidiči i pěší se museli obrnit trpělivostí a pro cestu na druhý břeh zvolit jiný most. Dopravní omezení měla skončit s posledním říjnem. Dokončení stavby je ale posunuté. Důvodem je velká voda, která se v posledních měsících korytem řeky Opavy prohnala.

Petr Bubeníček, stavbyvedoucí, Hroší stavby Morava: „Ta letní měla vliv na prodloužení termínu. Ale komplikací byla i ta říjnová.“

Dělníci totiž nemohli pracovat na pilířích. Ty zůstaly původní. Bylo nutné je nadbetonovat a postavit kolem nich upevnění pro nosníky 55 m dlouhé mostní konstrukce. To zvýšená vodní hladina kvůli dešťům nedovolovala.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: „My jsme vzali v potaz všechny okolnosti, které k tomu byly. Byly to okolnosti, které nemohli předpokládat. Byly to zejména ty povětrnostní vlivy a špatná projektová dokumentace se musela přeprojektovat.“

Nyní vrcholí dokončovací práce, aby mohla být stavba hotová během následujících týdnů.

Petr Bubeníček, stavbyvedoucí, Hroší stavby Morava: „Chybí dokončit silnice, pokládka asfaltových vrstev a úpravy pod mostem."

Rekonstrukce mostu za 36 mil. korun bude dokončená 30. listopadu.

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - Dolní Benešov
Dolní Benešov
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

A.G.J. - chráněná dílna s.r.o.-Pracoviště Železniční stanice Hlučín
Hlučín
od 95 Kč/hod.

Detail

KOKEŠ Steel Group s.r.o. - pracoviště Háj ve Slezsku
Háj ve Slezsku
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků