Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

27letý muž z Opavy dva roky surově mlátil svou 22letou partnerku, týrání skončilo až zásahem policistů

  • Opava,

Zásah, při kterém mohlo jít mladé 22leté ženě doslova o život mají za sebou policisté v Opavě. Dlouhodobě ji týral její 27letý partner, zadrželi ho krátce poté, co ženu doma napadl. Policisté jí poté museli poskytovat první pomoc a přivolat záchranku. Agresor už sedí ve vazbě a teď mu hrozí až desetileté vězení.

Údery pěstmi, tahání za vlasy, zlomeniny, omezování pohybu i znásilnění. To je jen malý výčet opravdu hrůzných situací, které musela několik let snášet 22letá žena od svého 27letého partnera. Žena bohužel všechno snášela ze strachu z dalšího agresivního chování.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Nejméně od roku 2018 o pět let mladší ženu psychicky i fyzicky týral. Opakovaně jí napadal údery pěstí do obličeje i různých částí těla, taky jí velmi silně tahal za vlasy. Lékaři zjistili několik zlomenin pocházejících zřejmě z opakovaného napadání. Mladou ženu neustále kontroloval, omezoval, bránil v odchodech z bytu. Na začátku letošního roku ženu udeřil plnou PET láhví do obličeje takovou silou, že žena bude muset podstoupit operaci čelisti."

Jeho agresivita měla stoupající tendenci. Poslední napadení se odehrálo o víkendu, kdy využil ženiny bezbrannosti a ženu znásilnil. Křičela a volala o pomoc. Někdo to slyšel a ohlásil na tísňovou linku, k bytu proto urychleně vyrazila policejní hlídka spolu se členy speciální pořádkové jednotky.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Muži zákona se snažili boucháním na dveře opakovaně zkontaktovat osoby uvnitř bytu. Na výzvy policistů nikdo nereagoval. Policista dohlížející pod oknem, uviděl zraněnou ženu, která se snažila z okna vyskočit. Žena na policistu nereagovala, ale vyslyšela rady a vrátila se zpět do bytu."

Další policisté se mezitím rozhodli, že dveře bytu vyrazí. V tu chvíli jim ale muž, který ženu týral otevřel. Okamžitě ho zpacifikovali a odvezli rovnou na služebnu.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "V bytě zůstala žena a nezletilé dítě. Zraněná policistům začala popisovat situaci, avšak rozhovor nedokončila, během toho najednou omdlela. Přítomní muži zákona jí okamžitě začali poskytovat první pomoc a přivolali záchrannou službu. Kriminalisté ve spolupráci s pracovnicí orgánu sociálně-právní ochrany dětí se postarali o nezletilé dítě. Žena musela být hospitalizována."

Komisařka tak ženu vyslechla až to umožnil její zdravotní stav. Stejně tak násilníka mohli kriminalisté vyslechnout až po jeho vystřízlivění, po zadržení totiž nadýchal 0,53 promile.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Komisař proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zločinu týrání osoby žijící ve společném obydlí a zločinu znásilnění. Obvinění bude pravděpodobně rozšířeno o trestný čin ublížení na zdraví."

Komisař rovnou podal podnět na vzetí muže do vazby, kterému soudce vyhověl. Násilník byl už v minulosti pravomocně odsouzen za násilný trestný čin, teď mu hrozí až deset let vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy