Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Potřeboval prý kola pro rychlejší přesun, tak je kradl v Opavě

  • Opava,

Ukradl minimálně pět jízdních kol a způsobil škodu za 60 tisíc korun. 22letý muž řádil v Opavě a blízkém okolí a po dopadení policistům řekl, že potřeboval kola k rychlému přesunu. Teď mu hrozí až tříleté vězení.

Opavští kriminalisté dopadli 22letého muže, který kradl ve městě jízdní kola. Na přelomu března a dubna jim bylo nahlášeno několik případů, které měly jednoznačnou souvislost, a to pachatele.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Muž měl v Opavě a jednou v obci poblíž odcizit pět jízdních kol. Vybíral si neuzamčené bicykly odstavené volně či ve stojanech na různých pozemcích přilehajících k budovám. Jednou vnikl neuzamčenou brankou na zahradu rodinného domu a v jednom případě měl krádež provést po poškození pletiva sklepní kóje domu."

Majitelé později vyčíslili celkovou škodu na zhruba 60 tisíc korun. Zlodějovo vysvětlení bylo velmi neobvyklé.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Trestnou činnost nepopírá. Vysvětlil své jednání v podstatě prostě – jelikož je stále na „pohybu“, potřeboval zpravidla kola k rychlejšímu přesunu. Některá měl za pár tisícikorun prodat a peníze užít pro svou potřebu, některá jen v „cíli“ prostě odložil."

Kriminalisté už ho obvinili z pokračujících přečinů krádeže a porušování domovní svobody.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Z pohledu policie se jedná o pokračující trestnou činnost - muž byl totiž koncem minulého roku obviněn z několika obdobných skutků."

Putoval proto rovnou do vazby a nyní mu hrozí až tři roky vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy