Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilý muž ukradl v opavské nemocnici sanitku a naboural do policejních vozů

  • Opava,

Využil příležitosti a ukradl odstavenou převozovou sanitku a snažil se ujet přímo z areálu opavské nemocnice. 29letý Slovák byl ale silně opilý a vzápětí naboural dvě policejní auta. Nadýchal 2,5 promile, skončil na záchytce a později si vyslechl obvinění ze spáchání přečinu neoprávněného užívání cizí věci a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Nárazem způsobil škodu za nejméně 270 tisíc korun.

Silně opilý 29letý muž slovenské národnosti využil situace a ukradl v areálu Slezské nemocnice v Opavě sanitku.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Okolo půlnoci z 11. na 12. května využil chvilkové nepřítomnosti oprávněných osob a využil také vzniklou nenadálou chvilkovou situaci, kdy před jedním ze zdravotnických pavilónů byl zaparkován převozový sanitní vůz tovární značky VW Transportér, do kterého nasedl, nastartoval jej za použití nalezených klíčů a snažil se odjet."

Jenže kvůli silné opilosti si při řízení počínal velmi nebezpečně a téměř okamžitě naboural dvě policejní auta.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Opodál narazil do zaparkovaného služebního policejního automobilu tovární značky Škoda Octavia a poté i do dalšího osobního motorového vozidla tovární značky Hyundai Tuscon v barvách Policie České republiky."

Nikoho naštěstí nezranil a téměř okamžitě ho zadrželi policisté, kterým nadýchal 2,5 promile. Poté ho převezli rovnou na záchytku.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Policejní komisař zahájil trestní stíhání 29letého muže slovenské národnosti jako obviněného ze spáchání přečinu neoprávněného užívání cizí věci a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky."

Škoda, kterou muž svým jednáním způsobil byla odhadnuta na minimálně 270 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy