Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tragická nehoda u Opavy: Senior v osobním autě nedal přednost náklaďáku

  • Opava,

Tragická dopravní nehoda zastavila ve čtvrtek odpoledne provoz na hlavním tahu z Opavy na Hradec nad Moravicí. Senior za volantem osobního auta zřejmě nedal přednost náklaďáku, který osobní auto doslova smetl. Řidič osobního auta bohužel na místě zemřel a jeho spolujezdec skončil s těžkým zraněním v nemocnici.

Vážná dopravní nehoda s tragickými následky se stala 20 minut před 14. hodinou na křižovatce v obci Branka u Opavy. Na hlavním tahu mezi Opavou a Hradcem nad Moravicí zrovna projíždělo nákladní auto, které zřejmě nedostalo přednost.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Podle dosavadních informací zřejmě nedal z dosud nezjištěných příčin řidič osobního vozu ročníku 1947 při vyjíždění z vedlejší silnice přednost nákladnímu vozidlu, které jelo po hlavní silnici ve směru z Hradce nad Moravicí na Opavu."

Řidič osobního vozu Ford Focus odbočoval z ulice Školní doleva na Hradec nad Moravicí. Náklaďák vzápětí osobní auto, ve kterém byli dva lidé, doslova smetl. 

svědek: "Osobní auto bylo odmrštěno až ke kolejím." 

Na místo se okamžitě sjely všechny složky integrovaného záchranného systému a z Ostravy vzlétl i vrtulník letecké záchranné služby.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Záchranáři resuscitovali čtyřiasedmdesátiletého muže, který cestoval v osobním vozidle a zůstal v něm po kolizi zaklíněný. V okamžiku jejich příjezdu nejevil žádné známky života. Několik desítek minut trvající snaha posádek obnovit krevní oběh byla marná. Pacient utrpěl mnohočetná poranění, kterým na místě podlehl."
René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Řidič osobního vozidla utrpěl po srážce zranění, kterým na místě podlehl. Jeho spolujezdec doposud neznámé totožnosti byl s těžkým zraněném letecky přepraven do nemocnice."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "O deset let mladší muž utrpěl vážné poranění hlavy a mozku. Záchranáři jej uložili do podtlakové matrace, zajistili krčním límcem, podali kyslík a potřebné léky. Po dalších opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče byl transportován na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice."

Nákladní vozidlo značky Man řídil muž z Jesenicka ročníku 1950, ten vyvázl bez zranění a dechová zkouška u něj byla negativní. U zemřelého bude nařízena soudní pitva ke zjištění, zda nebyl náhodou řidič pod vlivem alkoholu. Nehoda zastavila provoz na hlavním tahu mezi Opavou a Hradcem nad Moravicí. Policie vede dopravu odklonem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy