Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

11letý chlapec se utopil pod splavem na Opavě. Z vody ho vytáhli hasiči po dvou hodinách

  • Opava,

Teplé počasí vylákalo k vodě mnoho lidí a bohužel se už stala i první tragédie. Do řeky u vojenského mostu v Opavě skočil 11letý hoch a už nevyplaval. Nalezen byl až po více než dvou hodinách. Podle záchranářů porušil jedno ze základních pravidel - nikdy neskákat do neznámé vody.

Neštěstí se na řece Opavě stalo po 18 hodině. 11letý chlapec byl s kamarádkami u splavu na řece Opavě. Opavě, kde je i slalomová dráha pro vodáky. Na jejím konci je dřevěná rampa, se které chlapec údajně skočil do vody. Už bohužel nevyplaval.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "11letý kluk z Ostravy byl ve společnosti dvou dívek do 15 let v Městských sadech u břehu řeky Opavy na ulici Jaselské poblíž vojenského splavu. Kolem 18 hodin skočil do vody a už nevyplaval."

Svědci zavolali pomoc a hasiči s policisty prohledávali vodní hladinu i břehy. Chlapce se podařilo najít až po více než dvou hodinách. Přesto zahájili hasiči první pomoc a tu pak převzali záchranáři. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MS kraje: "Jedenáctiletý chlapec po vytažení z vodního toku nejevil žádné známky života. Záchranáři pokračovali ve snaze o jeho záchranu rozšířenou resuscitací. Za stálé srdeční masáže zajistili vstup do kostní dřeně pro podávání léků, prováděli také umělou plicní ventilaci. Péče posádek ZZS však byla marná a zasahující lékařka nakonec musela konstatovat smrt dítěte."

V řece je pod splavem jen velmi málo vody a tak byli všichni překvapeni, jak se chlapec mohl utopit. Pod vodáckou trasou je ale zřejmě vymleté koryto. 

člen místního vodáckého klubu: "Já si nejsem jistý, ale řekl bych, že je tam tak metr a půl až dva metry hloubka."

Je možné že při skoku se mohl chlapec uhodit do hlavy. Vodní záchranná služba důrazně varuje před skoky do neznámé vody. Může tom být kámen nebo kus dřeva zapíchnutého do dna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy