Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilá řidička srazila mladíka na přechodu pro chodce v Opavě, pak ho odvezla do nemocnice

  • Opava,

55letá žena sedla opilá za volant a v Opavě na přechodu pro chodce srazila 17letého mladíka. Vzápětí ho dokonce odvezla do nemocnice. Lékaři samozřejmě přivolali policii a žena nadýchala 2,3 promile. Policistům pak tvrdila, že vypila jedno malé pivo. Policie hledá svědky nehody.

55letá žena sedla za volant Volkwagenu Jetta a jela po ulici Olbrichové v Opavě. Ve směru od křižovatky s ulicí Hradeckou ke křižovatce s ulicí Lidickou. Na přechodu pro chodce ale přehlédla 17letého mladíka a srazila ho.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Tento 17letý mladík šel ve směru od centra města Opavy k ulici Lidické a došlo tak ke střetu mezi přední částí automobilu a tělem chodce. Po nárazu mladý muž upadl na vozovku a vzniklo mu zranění s nutností lékařského vyšetření a ošetření ve Slezské nemocnici Opava."

Řidička dokonce mladíka rovnou odvezla do nemocnice. Personál okamžitě zavolal policii a ta se nestačila divit. Žena nadýchala 2,3 promile.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Žena se k předchozímu požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznala. Uvedla vypití pouze jednoho „malého piva“ a s naměřenými hodnotami nesouhlasila."

Na výzvu policistů se tak podrobila odběru krve. 

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Na místě jí byl zadržen řidičský průkaz a bylo jí zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření."

Nehoda se stala v úterý 8. června deset minut před 18. hodinou a policie teď hledá svědky.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "K tomuto případu policejní inspektor prap. Petr Bělák žádá o zjištění případných svědků této kolizní situace v dopravě a prosí o jejich svědecké informace, které můžou telefonicky sdělit na opavské policejní číslo 974 737 581 případně na mobilní telefon opavských dopravních policistů 735 788 950."

Žena je podezřelá z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy