Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čelní střet dvou aut mezi mezi Opavou a Hradcem nad Moravicí si vyžádal tři vážně zraněné

  • Opava,

33letý řidič BMW 328 dostal smyk, přejel do protisměru a čelně se srazil s Daewoo Matiz. To řídil 20letý mladík, který byl po srážce v bezprostředním ohrožení života. Vedle sebe měl 16letou dívku. Všechny tři museli z aut vyprostit hasiči. Vážná nehoda se stala v sobotu po 23. hodině mezi Opavou a Hradcem nad Moravicí.

Čelní střet dvou aut na výjezdu z Opavy-Kylešovic zaměstnal všechny složky integrovaného záchranného systému. Nehoda se stala 20 minut po 23. hodině. 

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "33letý muž z Opavska řídil vozidlo BMW 328 po silnici I/57 ve směru od Opavy na obec Branka u Opavy, přičemž z doposud přesně nezjištěných příčin dostal smyk, přejel do levého jízdního pruhu a zde se pravou boční části svého vozu čelně střetl s protijedoucím vozidlem Daewoo Matiz, které řídil 20letý muž z Opavy ve směru jízdy od Hradce nad Moravicí na Opavu."

Mladík v Daewoo měl vedle sebe 16letou dívku z Opavy a řidič protijedoucího BMW měl v autě pouze psa. Po nárazu vyletělo BMW ze silnice do levé příkopy a zastavilo se až v přilehlém poli. Daewoo zůstalo stát na okraji levého jízdního pruhu ve směru od Opavy. Na místo dorazili spolu s policisty také profesionální hasiči z Opavy a jednotka dobrovolných hasičů z Opavy-Kylešovic. Přidaly se k nim také tři sanitky a vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Hasiči po příjezdu na místo události museli ihned zajistit vozidla proti požáru a poskytnout předlékařskou pomoc všem osobám. Z prvního automobilu následně hasiči vyprostili pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení dvě osoby. Z druhého vozidla zachránili bez použití vyprošťovacího zařízení jednu osobu. S touto osobou ve vozidle cestoval i pes, který byl předán do péče přítomné hlídce městské policie. Po vytažení všech osob z havarovaných automobilů asistovali hasiči přítomným záchranářům při ošetřování zraněných a následném transportu do připravených sanitních vozů."

20letý řidič Daewoo Matiz byl po nehodě v bezvědomí a bezprostředním ohrožení života.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Lékař ZZS u něj při prvotním vyšetření zjistil těžké zranění obou dolních končetin a hrudníku. Posádky zajistily dva žilní vstupy pro podávání léků, následně také dýchací cesty pacienta a přístrojem řízenou ventilaci. Posádka vrtulníku pak muže šetrně přepravila do ostravské Fakultní nemocnice."

Tam přepravili i jeho 16letou spolujezdkyni, která byla také ve velmi vážném stavu.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Musela být z havarovaného vozidla vyproštěna s poraněním dolní a horní končetiny, hlavy a hrudníku. Třiatřicetiletého muže zajistili záchranáři krčním límcem a pomocí vyprošťovacího rámu přemístili do sanitního vozidla. Ošetřen byl s poraněním hlavy a hrudníku a následně předán do péče urgentního příjmu Městské nemocnice Ostrava."
René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "S ohledem na zdravotní stav obou řidičů u nich policisté neprovedli orientační dechové zkoušky a byly nařízeny odběry biologického materiálu (krve) ke zjištění, zda v době jízdy nebyli pod vlivem alkoholických nápojů nebo jiných návykových látek."

Silnice v místě nehody byla na čtyři hodiny uzavřena. 

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti."

Po dokončení záchranných a likvidačních prací provedli hasiči úklid komunikace a její následné zprovoznění. Škoda byla vyčíslena na 112 tisíc korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy