Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Očkovací centrum opavské nemocnice se od září přesune z univerzity do Obecního domu

  • Opava,

Od 1. září dojde ke změně místa očkovacího centra Slezské nemocnice v Opavě. Z důvodu zahájení výuky na Slezské univerzitě, kde doposud očkování veřejnosti probíhá, se očkovací centrum přesouvá od září do Obecního domu na Ostrožné ulici.

Očkování zůstává v nezměněném rozsahu a počítá s kapacitou 250 aplikací denně. Samozřejmostí je bezbariérový přístup pro méně mobilní zájemce o očkování. Jedná se o boční vchod do budovy z ulice Beethovenova, kde je k dispozici výtah.

Karel Siebert, ředitel Slezské nemocnice: "Chtěl bych především poděkovat zástupcům Slezské univerzity za velkou vstřícnost a poskytnutí prostor fakulty veřejných politik, kde jsme bez větších problémů provozovali očkovací místo od 1. února letošního roku, a které bude plně funkční až do konce prázdnin. Nové prostory jsme vybírali velmi pečlivě a díky aktivnímu přístupu vedení Magistrátu města Opavy, včetně pana primátora, jsme se rozhodli pro budovu Obecního domu v samotném centru Opavy. Výhodou je snadná dostupnost nejen autem, ale i MHD a pěšky. Věřím, že očkovací místo bude fungovat i nadále stejně bezproblémově jako doposud na Slezské univerzitě. Očkovací místa tak bude i od září provozovat Slezská nemocnice dvě – Obecní dům v Opavě a Zámek Kravaře."

K parkování je možné využít běžné parkovací plochy v bezprostřední blízkosti Obecního domu (Beethovenova, sady Svobody) nebo velké parkoviště náměstí Svobody přes cestu (bývalé autobusové nádraží). Velkou výhodou je navíc snadná dostupnost očkovacího místa městskou hromadnou dopravou – zastávka Olbrichova.

Provozní doba očkovacího místa bude stejná jako na Slezské univerzitě: 
Pondělí, Středa 10:00 - 18:00
Úterý, Čtvrtek, Pátek 08:00 - 16:00 

Případné změny budou vždy včas avizovány na internetových stránkách nemocnice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy