Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opava darovala záchranné službě ultrazvuk a videolaryngoskop

  • Opava,

Opavští záchranáři převzali do užívání nové vybavení pro svou zásahovou činnost, dotaci na ni poskytlo město Opava. Jedná se o ultrazvukový přístroj pro rychlou akutní diagnostiku, jehož cena včetně zaškolení záchranářů v jeho používání činí dvě stě tisíc korun. Druhou pomůckou je videolaryngoskop v hodnotě osmdesáti tisíc. Celková výše dotace i s transportními prostředky za dvacet tisíc korun tedy činí 300 000,-.

Nové medicínské vybavení předal záchranářům na výjezdové základně primátor Opavy.

Tomáš Navrátil, primátor Opavy: "Jsem velmi rád, že můžeme alespoň symbolicky podpořit činnost zdravotnické záchranné služby v našem městě i přilehlých obcích a přispět k nadstandardní výbavě záchranářů. Věřím, že nové přístroje budou v rámci přednemocniční neodkladné péče dobře sloužit."

Ultrazvuk je špičkové zařízení, které dokáže velmi rychle odhalit zdravotní problém a urychlit poskytování přednemocniční neodkladné péče v terénu.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Do pár minut je tak možno stanovit např. příčinu zástavy oběhu, dechové tísně, nebo zhodnotit rozsah traumatu hrudníku nebo břicha. Díky moderní technologii tak lze u pacienta předejít zbytečnému prodlení při určování diagnózy a významně přispět k úspěšné záchraně života nemocného či zraněného. Přístroj je mobilním systémem, pracujícím na akumulátor, s dotykovým displejem a umožňující přenos dat. Videolaryngoskop využívá nejmodernější technologie, má kameru a plnohodnotný barevný monitor. Umožňuje provést intubaci dýchacích cest pacienta, u něhož je tento výkon obtížný, například při úrazech."

Oba přístroje rozšíří jako nadstandardní diagnostický prostředek vybavení prvosledového lékařského vozidla v Opavě.

Petr Černohorský, ředitel ÚO ZZS MSK Opava: "Velmi si vážím podpory vedení města Opava i zájmu o naši práci. Převzali jsme do užívání pomůcky, které přispějí k dalšímu zlepšení diagnostických možností našich lékařů i zkvalitnění péče o naše pacienty."

V těchto dnech probíhá zaškolení lékařů pro práci s novým vybavením, aby mohlo následně plnohodnotně pomáhat při zásazích u pacientů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy