Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavská nemocnice musela kvůli nárůstu covid pacientů omezit péči

  • Opava,

Slezská nemocnice hlásí extrémní nárůst počtu hospitalizovaných covidových pacientů. Denně jich za poslední období v nemocnici přibývá 10 až 15. Situaci komplikuje navíc vysoký počet zdravotníků v karanténě. To vedlo vedení zařízení k opětovnému omezení péče.

Nemocnice už musela otevřít dvě nové covidové jednotky. V pátek už měla hospitalizováno 55 pacientů s nemocí covid-19. Situaci komplikuje navíc vysoký počet zdravotníků v karanténě, aktuálně přibližně 75. Tato vážná situace měla za následek okamžité zrušení plánované operativy a také zrušení provozu některých ambulancí, uzavření urologie apod.

Karel Siebert, ředitel nemocnice: "Bohužel musím potvrdit vážnou situaci v naší nemocnici. Denní přírůstky hospitalizovaných covidových pacientů značně komplikují a omezují standardní chod nemocnice. Snažíme se dělat co nejefektivnější opatření k zajištění standardní péče o všechny pacienty v maximální možné míře. V této chvíli ale nedokážeme odhadnout, jak se bude situace nadále vyvíjet. Zároveň chci apelovat na všechny pacienty, kteří docházejí k ošetření, jejich doprovod a také na všechny zdravotníky, aby dodržovali vzájemnou ohleduplnost a trpělivost. Situace není pro nikoho jednoduchá, všichni jsme pod velkým tlakem a zvládnutí těchto těžkých chvil bez zbytečných komplikací je v zájmu nás všech."
Nahlásit chybu


K tématu
AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 34 000 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail