Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilý řidič elektromotorky vjel do parku v Opavě a srazil cyklistku, hledají se svědci

  • Opava,

Sedl na elektromotorku pod vlivem alkoholu a rozhodl se projet park Dvořákovy sady v Opavě. Jenže tam srazil cyklistku, která skončila v nemocnici. Policie teď hledá svědky události, případně bezohledné jízdy motorkáře.

Nehoda se stala v pátek 20. května po půl čtvrté odpoledne. Do parku Dvořákovy sady vjel na společnou stezku pro chodce a cyklisty řidič elektrické motorky ve směru na Náměstí republiky.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Nejen že v tomto místě neměl co pohledávat, ale navíc nejel při pravém okraji stezky. A narazil do přední části jízdního kola jedoucího v protisměru."

Cyklistka upadla na zem a se zraněním musela být převezena do nemocnice.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Odborným měřením policisté následně zjistili, že řidič byl pod vlivem alkoholu. Výsledná hodnota opakovaného měření ukázala více než jedno promile."

Policisté teď hledají případné svědky nehody nebo předchozí možné nebezpečné jízdy tohoto motorkáře.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Policisté žádají veřejnost o sdělení jakékoli informace, která by mohla mít souvislost s šetřením příčin a průběhu dopravní nehody. Svědci události mohou své informace sdělit přímo na služebnu dopravního inspektorátu územního odboru Opava, telefon 974 737 259. Za případné informace a pomoc děkujeme."

Řidič jel na stroji, který navíc už potřebuje registraci v databázi silničních vozidel, pojištění a také příslušné řidičské oprávnění.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy