Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Opavě si můžete o koledníky zavolat na Tříkrálovou pohotovost

  • Opava,

Už zanedlouho se ulicemi rozezní zpěv koledníků Tříkrálové sbírky, kterou pořádá Charita. Tato největší dobročinná sbírka u nás pomáhá svými financemi lidem v nouzi. Také opavská Charita vyšle do ulic desítky koledníků. Podrobnosti řekne koordinátorka sbírky Marie Hanušová a přidá informaci, kde budou finanční dary využity.

Kateřina Geryková, redaktorka, TV POLAR: Začátek Tříkrálové sbírky je za dveřmi. Nebo spíš za nimi brzy budou stát koledníci Kašpar, Melichar a Baltazar. Ovšem to je otázka, protože skupinek koledníků není na Opavsku dostatek. Jsou tedy některá místa, kam nebudou moci z kapacitních důvodů dorazit?

Marie Hanušová, koordinátorka Tříkrálové sbírky, Charita Opava: „Bohužel, taková místa se najdou. Většinou se tento problém netýká obcí, tady se našlo dost dobrovolníků ochotných pomoci. Ovšem koledníci chybí zejména v Opavě. Budeme rádi, pokud se zájemci ještě přihlásí. Nemusí se bát, že už je pozdě. Sbírka trvá až do 15. ledna.“

Kateřina Geryková, redaktorka, TV POLAR: Charita je nezisková organizace, která působí v rámci celé republiky. Nicméně, na projekty pro Opavsko vybírají koledníci zde. Pokud by lidé chtěli přispět na tyto konkrétní projekty v regionu, jak to mají udělat?

Marie Hanušová, koordinátorka Tříkrálové sbírky, Charita Opava: „Samozřejmě, nejlepší je přispět do pokladničky. Jednak do té, se kterou budou chodit koledníci. A a pak budeme mít na některých místech také statické pokladničky, stejně jako v minulých letech. Bude možné přispět také bezhotovostně. Nejlépe tak, aby lidé použili variabilní symbol Charity Opava. Číslo účtu je  66008822/0800 a variabilní symbol 777988012.

Kateřina Geryková, redaktorka, TV POLAR: Máte nějakou konkrétní sumu, kolik peněz potřebujete vybrat, abyste mohli své projekty realizovat?

Marie Hanušová, koordinátorka Tříkrálové sbírky, Charita Opava: „My bychom se rádi přiblížili té částce, kterou jsme vybrali vloni, což bylo 2,1 mil. Kč. Letos bychom rádi realizovali projekty, které podpoří naše terénní služby. A také bychom chtěli zrekonstruovat prostory, kde působí naši nevidomí maséři.“
Kateřina Geryková, redaktorka, TV POLAR: Během koronaviru byla založena také virtuální sbírka a na Opavsku mohli lidé peníze vhodit také do pokladniček v obchodech, kostelích či lékárnách. Budou tyto způsoby fungovat i nyní?

Marie Hanušová, koordinátorka Tříkrálové sbírky, Charita Opava: „Přesný výčet míst, kde budou stát statické pokladničky, zveřejníme na našem webu. Určitě budou v některých prodejnách, lékárnách nebo na střediscích Charity Opava. Lidé budou moci přispět také bezhotovostně přímo na náš účet. Tedy účet je celostátní, jen stačí přidat náš variabilní symbol.“
Kateřina Geryková, redaktorka, TV POLAR: Vloni poprvé mohli dárci využít tzv. Tříkrálovou pohotovost. Bude fungovat i letos? A jak?
Marie Hanušová, koordinátorka Tříkrálové sbírky, Charita Opava: „Chtěli jsme vyhovět lidem, ke kterým se koledníci nedostanou, a kteří by rádi u sebe tříkrálovou návštěvu přivítali. Takže jsme vymysleli Tříkrálovou pohotovost. Za zájemci koledníci přijdou až 15. ledna, tedy na konci sbírky. Takže lidé už budou vědět, zda k nim v rámci koledování Tři králové přišli. Tedy  pokud ne, mohou si koledování objednat . A tříkráloví koledníci k nim v neděli 15. ledna 2023 přijdou.“
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy