Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavská nemocnice uvítá dobrovolníky, kteří zpříjemní pobyt pacientům

Opava |

Opavská nemocnice dlouhodobě spolupracuje s dobrovolníky, kteří zpříjemňují pobyt pacientům. Aktuálně by ráda jejich počet rozšířila. Ať už z řad bývalých zdravotních sester, ošetřovatelů, pedagogů nebo studentů.

Dobrovolníky pomáhá nemocnici zajišťovat i Nadační fond Pavla Novotného. Ten se setkal se zástupci nemocnice, aby probrali další možnosti spolupráce.

Kamila Bindrová, mluvčí SNO: "Pozvání ředitele nemocnice k neformálnímu milému setkání a povídání o činnosti dobrovolníků, jejich působení na různých odděleních Slezské nemocnice přijalo devět ze současných dvanácti činných dobrovolníků. Řeč nevázla, každý z nich popsal své zkušenosti s dobrovolnictvím a každý názor byl pozitivní, o smysluplnosti, naplnění, pocitu radostné potřebnosti z pomoci druhým."
Pavel Novotný, předseda správní rady Nadačního fondu Pavla Novotného: "Na naši činnost mám mnoho pozitivních ohlasů od mnoha lidí, tímto chci poděkovat vedení nemocnice za podporu, také budu rád, když se ještě naše řady dobrovolníků rozšíří."
Lukáš Stejskal, primář hematologicko-transfuzního oddělení Slezské nemocnice: "Vaše práce je smysluplná a nenahraditelná, chci velmi poděkovat za naše pacienty, za fungování Kavárny života, kde jim zpříjemňujete těžké chvíle, kdy to děláte laskavě a se srdcem."

Dobrovolníkem je ten, kdo se věnuje pacientům v nemocnici bez nároku na odměnu, kdo je s nimi rád, povídá s nimi, hraje stolní hry, předčítá, nebo jde s pacienty na procházku v areálu nemocnice, zkrátka dělá cokoli, čím pacienty potěší.

Karel Siebert, ředitel Slezské nemocnice: "Určitě uvítáme další dobrovolníky, ať už z řad bývalých zdravotních sester, ošetřovatelů, ale třeba i pedagogů a dalších profesí. Uvítáme i studenty, kteří se budou chtít dělit o svůj čas. Opravdu si velmi v nemocnici vážíme pomoci dobrovolníků, navíc je to parta veselých lidí, jak jsem poznal dnes. Děkuji za Vaši práci."

Jak se stát dobrovolníkem Nadačního fondu Pavla Novotného?

Nahlásit chybu


K tématu

Opavská nemocnice má po rekonstrukci nejstaršího pavilonu L. Práce vyšly na čtvrt miliardy

4. ledna 2024 21:01 | Opava | Jiří Cileček

Pavilon L v Opavské nemocnice, vybudovaný na přelomu 19. a 20. století, má po rozsáhlé rekonstrukci. Dříve zde fungovaly interní obory, nyní se zaměření rozšiřuje. V pavilonu přibude například rehabilitace nebo jednotka následné péče. Rekonstrukce, která se týkala vnitřních prostor dlouhého památkově chráněného východního křídla a kratšího severního křídla objektu, stála zhruba čtvrt miliardy korun a byla hrazena zřizovatelem nemocnice, kterým je Moravskoslezský kraj.

Dny dobrovolnictví přibližují činnost dobrovolníků. ADRA Frýdek-Místek stále hledá lidi ochotné pomáhat

Dobrovolníci slaví své dny. Členové různých organizací, kteří pomáhají bez nároků na odměnu, jsou nepostradatelnou skupinou v sociálních službách ve Frýdku-Místku. Aktuálně si zájemci mohou práci dobrovolníků dokonce vyzkoušet nebo se o dobrovolnictví něco dozvědět.

Opavská porodnice má nově k dispozici porodní gauč

15. prosince 2023 15:01 | Opava | Jiří Cileček

Opavská porodnice je teprve druhou porodnicí v České republice, která má k dispozici porodnický gauč. Na gynekologicko-porodnické oddělení Slezské nemocnice doputoval z Velké Británie. Hned první noc po instalaci v něm proběhl první přirozený porod.


Padající strom zabil ženu v Českém Těšíně. Další lidé se zranili. Hasiči řešili přes 840 událostí

Dnes 12:50, vydáno dnes 9:46 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky, které se přehnaly přes Moravskoslezský kraj mají na svědomí i lidský život. Záchranáři pomáhali také dalším zraněným. Hasiči řešili do čtvrtečního poledne 844 událostí. Zpustošená je i ostravská zoo, která se musela uzavřít.

Vyvrácené stromy, stržené střechy, lokální záplavy. V Českém Těšíně jeden člověk zemřel

Dnes 12:51, vydáno včera 21:34 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravou a Slezskem se ve středu večer prohnaly silné bouřky i supercely. Bouřky podle meteorologů produkovaly propady vzduchu se silnými nárazy s kroupami. Hasiči hlásí opět plno výjezdů. V řadě měst se vyvrátily i statné stromy, strženy byly některé střechy a lokálně zaplaveny i sklepy. Na mnoha místech nejde elektřina. Hlášeno je bohužel i úmrtí.

Na transfuzní stanici rájecké nemocnice darovali hromadně krev zaměstnanci Charity Český Těšín

Na transfuzní stanici karvinské rájecké nemocnice darovali hromadně krev zaměstnanci Charity Český Těšín a jejich rodinní příslušníci.

Frýdek-Místek udělil čtyři Ceny města za rok 2023

Frýdek-Místek uděloval ceny města za rok 2023. Ocenění se udělovalo za oblast záchrany životů, přínos v kultuře a výtvarné umění a architektura. Cenu získali čtyři lidé, jeden z nich in memoriam.

Technické služby Nového Jičína ukázaly svůj areál a úklidové stroje

Novojičínské technické služby uspořádaly den otevřených dveří, veřejnosti zpřístupnily areál střediska zeleně. Ten byl v nedávné době revitalizován. Zájemci si tu mohli prohlédnout nové haly a techniku, která pomáhá udržovat město upravené.

Nemocnice v Havířově cvičně aktivovala traumaplán, po výbuchu plynu musela ošetřit přes 20 pacientů

Kraj každým rokem vybere jednu svou nemocnici, kde musí být kvůli hromadnému neštěstí spuštěn traumaplán. Tentokrát taktické cvičení bylo vyhlášeno v Havířovské nemocnici. Vše se odehrálo za plného provozu.

Kraj otevřel nový domov pro seniory v Kopřivnici, ubytuje 84 lidí, kteří už se neobejdou bez pomoci druhých

V Kopřivnici byl otevřen Domov pod Bílou horou. Je to historicky první zařízení pro seniory, které Moravskoslezský kraj nově vybudoval. Kapacita zařízení je více než 80 klientů. První se tu nastěhují počátkem července.

Kraj už nabízí bezúročné půjčky zaměstnancům Liberty. Stát bude vyplácet mzdy

Včera 15:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Úřad práce postupně eviduje zaměstnance Liberty, kterým bude vyplácet mzdu. Moravskoslezský kraj naopak připravil finanční výpomoc těm, kteří se kvůli krachujícímu ocelářskému gigantu ocitli v existenčních potížích. Nabízí bezúročnou půjčku ve výši 25 tisíc korun. Zaměstnanci huti, kteří jsou zároveň občany Moravskoslezského kraje, o ni mohou žádat na kontaktním místě ve školícím středisku v areálu podniku.

Adepti na práci u policie si prověřovali fyzičku, většina z nich testy prošla

Více než 40 uchazečů o práci u policie se sešlo ve výcvikovém areálu ve Frýdku-Místku, kde absolvovali zkušební fyzické testy. Většina jimi prošla a pokud se budou hlásit k policii do jednoho roku, už je nebudou muset podstupovat znovu.

Ve studénecké škole hořelo, popílek zasáhl celý interiér, děti se tu vrátí až po prázdninách

V Základní škola Butovická ve Studénce hořelo. Požár vypukl mimo vyučovací dobu. Škoda je odhadována na 5 milionů korun. Děti do budovy nesmí, interiér je zasažen zplodinami a popelem.

Radikální a citlivý k historii. Mezinárodní soutěž na proměnu a využití Bredy má vítěze

Dnes 13:32 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

A je rozhodnuto. Odborná mezinárodní porota vybrala vítěze soutěže na proměnu opavského památkově chráněného Obchodního domu Breda. Stal se jím tým sdružení architektonických kanceláří z Brna a Bruselu: Atelier GRAM + OFFICE Kersten Geers + Spolka.

Opavská porodnice uspořádala tradiční Den otevřených dveří nejen budoucí maminky

Včera 13:54 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opavská porodnice uspořádala tradiční Den otevřených dveří. Nejen budoucí maminky tak měly možnost prohlédnout si všechny prostory, popovídat si s lékaři a asistentkami a zjistit, jaké porodní možnosti nemocnice nabízí.

Houslisté z celého světa se utkali v mezinárodní soutěži Beethovenův Hradec

Včera 13:47 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě proběhl už 59. ročník mezinárodní interpretační soutěže Beethovenův Hradec. Zúčastnilo se ho 38 talentovaných interpretů z celého světa, což je maximální počet a tentokrát se utkali ve hře na housle.

Opavská porodnice otevřela dveře veřejnosti a pochlubila se svými moderními prostory i novinkami

18. června 2024 11:15 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Opavská porodnice uspořádala tradiční Den otevřených dveří. Nejen budoucí maminky tak měly možnost prohlédnout si všechny prostory, popovídat si s lékaři a asistentkami a zjistit, jaké porodní možnosti nemocnice nabízí.

Mezinárodní soutěž na proměnu a využití Bredy má vítěze. Vyhrál radikální projekt s úctou k historii

17. června 2024 9:56 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

A je rozhodnuto. Odborná mezinárodní porota vybrala vítěze soutěže na proměnu opavského památkově chráněného Obchodního domu Breda. Stal se jím tým sdružení architektonických kanceláří z Brna a Bruselu: Atelier GRAM + OFFICE Kersten Geers + Spolka.

Akce Opava v pohybu podpořila sportovní aktivity. Probíhala v Městských sadech a na letním koupališti

15. června 2024 17:54 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě se v rámci oslav 800 let od první písemné zmínky o městě sportovalo. Akcí Opava v pohybu se do různých sportovních aktivit mohl zapojit úplně každý, kdo zavítal do Městských sadů, nebo na letní koupaliště.

Opavská nemocnice uvítá dobrovolníky, kteří zpříjemní pobyt pacientům
Vydáno 2. června 2023 20:03, Opava, Jiří Cileček
Opavská nemocnice dlouhodobě spolupracuje s dobrovolníky, kteří zpříjemňují pobyt pacientům. Aktuálně by ráda jejich počet rozšířila. Ať už z řad bývalých zdravotních sester, ošetřovatelů, pedagogů nebo studentů.

zdroj foto: Slezská nemocnice v Opavě

Dobrovolníky pomáhá nemocnici zajišťovat i Nadační fond Pavla Novotného. Ten se setkal se zástupci nemocnice, aby probrali další možnosti spolupráce.

Kamila Bindrová, mluvčí SNO: "Pozvání ředitele nemocnice k neformálnímu milému setkání a povídání o činnosti dobrovolníků, jejich působení na různých odděleních Slezské nemocnice přijalo devět ze současných dvanácti činných dobrovolníků. Řeč nevázla, každý z nich popsal své zkušenosti s dobrovolnictvím a každý názor byl pozitivní, o smysluplnosti, naplnění, pocitu radostné potřebnosti z pomoci druhým."
Pavel Novotný, předseda správní rady Nadačního fondu Pavla Novotného: "Na naši činnost mám mnoho pozitivních ohlasů od mnoha lidí, tímto chci poděkovat vedení nemocnice za podporu, také budu rád, když se ještě naše řady dobrovolníků rozšíří."
Lukáš Stejskal, primář hematologicko-transfuzního oddělení Slezské nemocnice: "Vaše práce je smysluplná a nenahraditelná, chci velmi poděkovat za naše pacienty, za fungování Kavárny života, kde jim zpříjemňujete těžké chvíle, kdy to děláte laskavě a se srdcem."

Dobrovolníkem je ten, kdo se věnuje pacientům v nemocnici bez nároku na odměnu, kdo je s nimi rád, povídá s nimi, hraje stolní hry, předčítá, nebo jde s pacienty na procházku v areálu nemocnice, zkrátka dělá cokoli, čím pacienty potěší.

Karel Siebert, ředitel Slezské nemocnice: "Určitě uvítáme další dobrovolníky, ať už z řad bývalých zdravotních sester, ošetřovatelů, ale třeba i pedagogů a dalších profesí. Uvítáme i studenty, kteří se budou chtít dělit o svůj čas. Opravdu si velmi v nemocnici vážíme pomoci dobrovolníků, navíc je to parta veselých lidí, jak jsem poznal dnes. Děkuji za Vaši práci."

Jak se stát dobrovolníkem Nadačního fondu Pavla Novotného?

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000037547/opavska-nemocnice-uvita-dobrovolniky-kteri-zprijemni-pobyt-pacientum