Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční trhy v Opavě se rozšíří i na Horní náměstí a přinesou řadu novinek

Opava |

Opava už myslí na Vánoce. A chystá novinky. Změní se zejména Vánoční trhy, které budou nově probíhat jak na Dolním, tak i na Horním náměstí.

Michal Kokošek (ANO), náměstek primátora Opavy: “Novinkou bude oproti minulému roku, že budeme mít dva vánoční stromy jak na Horním, tak na Dolním náměstí. Dále budeme mít program, který bude připraven jak pro děti tak pro dospělé na Dolním náměstí, ale také bude probíhat na tom Horním náměstí. Novinkou velkou budou vratné kelímky s motivy města Opavy. Budou to smaltované kelímky, plecháčky, které si budou moci návštěvníci odnést také domů za menší poplatek.”

Sníží se tak každoroční množství plastového odpadu, který
při provozu prodejních stánků s nápoji vzniká. Kromě vratných plecháčků se budou teplé nápoje prodávat i do ekologických papírových smart eko kelímků.

Michal Kokošek (ANO), náměstek primátora Opavy: “V rámci Dolního náměstí bude taky speciální bar, ve kterém se bude prodávat vánoční punč, který bude mít v 1, patře, nad sebou vyhlídku, na které budou moci návštěvníci sledovat buď koncert, nebo vánoční výzdobu, kterou město připraví.”

Zatímco vánoční trhy s bohatým kulturním programem, budou probíhat od 23. listopadu do 22. prosince, prodej vánočního punče a případného občerstvení bude zajištěn až do Tří králů.

Michal Kokošek (ANO), náměstek primátora Opavy: “Co se týče provozovatele, nebo toho, kdo bude vánoční trhy provozovat, tak je agentura pana Pavla Spáleného, se kterou jsme se domluvili na pořádání tohoto kulturního programu, který bude probíhat víceméně čtvrtek, pátek, sobota, kdy budou připraveny koncerty.”

Monika Štěpánková, odbor kanceláře primátora Opavy: “Do loňského roku organizoval trhy pan Židlavský. Skončila mu smlouva a proto jsme se rozhodli zauvažovat nad tím, jakým způsobem se budou trhy pořádat dál. Vymysleli jsme jakýsi koncept a do té práce vlastně přišla nabídka pana Spáleného. Již dříve se trhy pořádaly na obou náměstích a pro nás to byl zase zajímavý koncept, kdy vlastně na Horním náměstí by se měl soustředit prodej řemeslných výrobků a výrobků týkajících se Vánoc a na Dolním náměstí by měl probíhat hlavní program.”

Na Horním náměstí bude také tradičně umístěn Betlém a Zvonička a na malém pódiu budou připravena i víkendová představení pro děti.

Nahlásit chybu


K tématu

Opava je na zimu připravena. Plán údržby přináší i novinky

29. listopadu 2023 2:13 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Sněhová nadílka Opavu nepřekvapila. Město se na ni připravilo s předstihem. O sjízdnost komunikací a schůdnost chodníků se starají technické služby, které mají v zásobě dostatek soli, solanky i inertního materiálu na celou zimu.

Den zdraví se v Opavě těšil velkému zájmu veřejnosti

17. dubna 2023 17:39 | Opava | Jiří Cileček

Den zdraví a prevence, který pořádala Slezská nemocnice spolu s Ústavem nelékařských zdravotnických studií FVP SU a zdravotní pojišťovnou VZP v Uni Pointu v opavské Bredě se těšil velkému zájmu veřejnosti. Slezská nemocnice v Opavě takto aktivně podpořila Světový den zdraví.

Adventní městečko ve Frýdku-Místku letos nabídne i Zimní kino

27. listopadu 2023 17:33 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Adventní městečko ve Frýdku-Místku letos nabídne program až do pátku 29. prosince. Návštěvníci se mohou těšit na hudební vystoupení i pohádková představení. Chybět nebudou stánky, zvířátka, adventní dílny a další. Letošní novinkou bude navíc filmové promítání přímo na náměstí.


Krojovaní horníci si pietním aktem připomněli důlní neštěstí na Dole Gabriela

Před 100 lety zahynulo při důlním neštěstí na Dole Gabriela 15 horníků. Tuto tragickou událost si připomněli krojovaní horníci v Karviné-Dolech pietním aktem a také bohoslužbou v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary.

Klauni z Balónkova baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Senioři se mohou hlásit o místo v novém Domově pod Bílou horou v Kopřivnici

Včera 15:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu v domově pro seniory a v domově se zvláštním režimem. Celkem nabízí 84 míst. Nový domov buduje Moravskoslezský kraj od konce roku 2021, aktuálně se stavba dokončuje a připravuje se spuštění provozu domova jako nové krajské příspěvkové organizace. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen.

Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

V průběhu jara vysadí ve Frýdku-Místku na 100 stromů a 400 keřů

Frýdek-Místek bude bohatší o další stovky kusů dřevin. Právě v těchto dnech totiž probíhá pravidelná jarní výsadba stromů a keřů. Letos do ní město investuje 880 tisíc korun.

Kniha očima pamětníků „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“ mapuje důlní neštěstí před 100 lety

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

Aktivní senioři uspořádali ve Frýdku-Místku turnaj v badmintonu

Sportem předcházejí krizi středního věku. Takové je pořekadlo seniorů ve spolku Aktivní senioři Frýdek-Místek. Aktuálně mají za sebou třetí ročník turnaje v badmintonu, který měl tradičně velký úspěch. Desítky seniorů mezi sebou s velkým nasazením soupeřili o medaile a nejlepší umístění.

Za srážení lidí čeká bezdomovce vězení. 69letá seniorka spadla dokonce na koleje

Včera 10:44 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Včera 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

V opavské nemocnici pokračuje stavba nadzemních koridorů mezi pavilony

Včera 17:31 | Opava | Jiří Cileček

Ve Slezské nemocnici Opava se staví nadzemní koridory mezi pavilony S,V a L,N. Zakázku ve výši 150 milionů korun financuje zřizovatel nemocnice, Moravskoslezský kraj. První část by měla být hotová do konce roku.

V centru Opavy se závodilo v orientačním sprintu. Závod byl součástí oslav 800 let od založení Opavy

13. dubna 2024 21:47 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě odstartoval jarní žebříček MS kraje a Mistrovství Moravskoslezského kraje v orientačním sprintu. Závod byl zároveň součástí oslav 800 let od založení Opavy. Start i cíl byl v areálu Minoritského kláštera a zahrady.

Opavský Spolek Kapradí si musel poradit se záplavou tulipánů. Vykvetly všechny najednou

13. dubna 2024 21:39 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Nezvykle teplé počasí udělalo mnoha lidem radost. Pěstitelům jarních květin ale naopak spousty starostí. Například různé druhy tulipánů, které kvetou postupně několik týdnů, letos vykvetly všechny během pár dní.

Opavští policisté s psovody pravidelně kontrolují chaty a rekreační zařízení

13. dubna 2024 21:31 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opavští policisté pravidelně kontrolují chatové oblasti. Ty jsou totiž častým terčem zlodějů a nechtěných návštěv. Ke krádežím a vloupáním nejčastěji dochází v zimním období. Trestnou činnost ale policie zaznamenává po celý rok.

Hematologicko-transfuzní oddělení SNO zaplnili policisté. Společně darovali krev

10. dubna 2024 18:59 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Krev se zatím nedá uměle vyrobit. Pacienti jsou tak odkázáni na pomoc druhých. Darovat společně tuto vzácnou tekutinu pravidelně chodí na hematologicko-transfuzní oddělení Slezské nemocnice policisté z Opavy a okolí.

Okolí Stříbrného jezera je čistší. Opavané ho zbavili odpadků v rámci akce Ukliďme Česko

10. dubna 2024 18:36 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Už po 10. se Opavané mohli zapojit do celorepublikové akce Ukliďme Česko. Hlavní úklidový den proběhl uplynulou sobotu, kdy se jedna ze skupinek dobrovolníků vydala na úklid kolem Stříbrného jezera.

Vánoční trhy v Opavě se rozšíří i na Horní náměstí a přinesou řadu novinek
Vydáno 29. června 2023 13:53, Opava, Yvona Fajtová
Opava už myslí na Vánoce. A chystá novinky. Změní se zejména Vánoční trhy, které budou nově probíhat jak na Dolním, tak i na Horním náměstí.

Michal Kokošek (ANO), náměstek primátora Opavy: “Novinkou bude oproti minulému roku, že budeme mít dva vánoční stromy jak na Horním, tak na Dolním náměstí. Dále budeme mít program, který bude připraven jak pro děti tak pro dospělé na Dolním náměstí, ale také bude probíhat na tom Horním náměstí. Novinkou velkou budou vratné kelímky s motivy města Opavy. Budou to smaltované kelímky, plecháčky, které si budou moci návštěvníci odnést také domů za menší poplatek.”

Sníží se tak každoroční množství plastového odpadu, který
při provozu prodejních stánků s nápoji vzniká. Kromě vratných plecháčků se budou teplé nápoje prodávat i do ekologických papírových smart eko kelímků.

Michal Kokošek (ANO), náměstek primátora Opavy: “V rámci Dolního náměstí bude taky speciální bar, ve kterém se bude prodávat vánoční punč, který bude mít v 1, patře, nad sebou vyhlídku, na které budou moci návštěvníci sledovat buď koncert, nebo vánoční výzdobu, kterou město připraví.”

Zatímco vánoční trhy s bohatým kulturním programem, budou probíhat od 23. listopadu do 22. prosince, prodej vánočního punče a případného občerstvení bude zajištěn až do Tří králů.

Michal Kokošek (ANO), náměstek primátora Opavy: “Co se týče provozovatele, nebo toho, kdo bude vánoční trhy provozovat, tak je agentura pana Pavla Spáleného, se kterou jsme se domluvili na pořádání tohoto kulturního programu, který bude probíhat víceméně čtvrtek, pátek, sobota, kdy budou připraveny koncerty.”

Monika Štěpánková, odbor kanceláře primátora Opavy: “Do loňského roku organizoval trhy pan Židlavský. Skončila mu smlouva a proto jsme se rozhodli zauvažovat nad tím, jakým způsobem se budou trhy pořádat dál. Vymysleli jsme jakýsi koncept a do té práce vlastně přišla nabídka pana Spáleného. Již dříve se trhy pořádaly na obou náměstích a pro nás to byl zase zajímavý koncept, kdy vlastně na Horním náměstí by se měl soustředit prodej řemeslných výrobků a výrobků týkajících se Vánoc a na Dolním náměstí by měl probíhat hlavní program.”

Na Horním náměstí bude také tradičně umístěn Betlém a Zvonička a na malém pódiu budou připravena i víkendová představení pro děti.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000037981/vanocni-trhy-v-opave-se-rozsiri-i-na-horni-namesti-a-prinesou-radu-novinek