Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Šel plavat a už se nevynořil. Na Stříbrném jezeře v Opavě utonul starší muž

Opava |

Tragická událost zaměstnala v úterý kolem poledne všechny složky integrovaného záchranného systému v Opavě. Na Stříbrném jezeře hledali muže, který se při plavání ztratil pod hladinou. Bohužel se ho už po nálezu a vytažení z vody nepodařilo oživit.

zdroj videa: ZZS MSK

V úterý před polednem se k opavskému Stříbrnému jezeru sjeli záchranáři, hasiči a policisté. Zalarmováni byli totiž kvůli staršímu muži, který si šel zaplavat a zmizel pod hladinou.

Pavla Procházková, mluvčí PČR Opava: "Policisté dnes před polednem přijali oznámení o možném tonutí staršího muže ve Stříbrném jezeře v Opavě. Po příjezdu na místo policisté zjistili, že muž šel plavat a z vody se již nevynořil. Do pátrání se zapojily všechny složky integrovaného záchranného systému a začaly po něm pátrat."

Na pomoc přispěchal i záchranářský vrtulník z Ostravy, který navigoval hasiče na člunu.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Hasiči na člunu, ve spolupráci s vrtulníkem LZS, který po muži pátral ze vzduchu, nalezli a vytáhli muže na břeh. Následně, společně se Zdravotnickou záchrannou službou, zahájili resuscitaci. Bohužel, přes veškerou odbornou pomoc se muže nepodařilo oživit a lékař konstatoval smrt."
Pavla Procházková, mluvčí PČR Opava: "Následně byl nalezen, hasiči vytažen na břeh, kde probíhala resuscitace. I přes poskytnutou odbornou pomoc se muže nepodařilo oživit a lékař musel konstatovat smrt. V současné době opavští policisté zjišťují jeho totožnost a další okolnosti této tragické události."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Svědkyně posádkám uvedla, že viděla plavajícího muže, který náhle zmizel pod hladinou. Do pátrání po něm se zapojil vrtulník LZS, který zahájil rekognoskaci vodní plochy, a po opakovaných přeletech spatřila jeho posádka ve vodě místo, na němž se mohl postižený nacházet. Hasiči v určeném bodě opravdu postiženého nalezli a vytáhli na břeh. Záchranáři poté zahájili neodkladnou resuscitaci za použití přístrojové techniky a léků. Muž však byl pod hladinou několik desítek minut. Přes veškerou snahu všech přítomných se tak nepodařilo obnovit jeho krevní oběh a zasahující lékaři museli konstatovat smrt."
Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Opavští policisté následně zjistili, že se jedná o muže roč. 1946. Příčinu úmrtí objasní nařízená pitva."

Na Stříbrném jezeře jde za necelý měsíc o další případ tonutí, který měl tentokrát smutný konec. V červnu tonoucího vytáhli svědci a hned mu poskytli první pomoc.

Nahlásit chybu


K tématu

Řidič naboural do betonu na vyfrézované dálnici D48, skončil v ohrožení života

21. září 2023 12:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři, policisté a hasiči zasahovali ve středu večer u vážné dopravní nehody nehody na Frýdecko-Místecku. Na dálnici D48 vjel řidič do vyfrézovaného úseku a naboural do betonu. Do nemocnice ho v ohrožení života transportoval vrtulník.

Muž zemřel po pádu ze čtyřkolky na sjezdovce nedaleko Nového Jičína

14. října 2023 8:37 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Pátek třináctého měl tragický konec pro 44letého muže v novojičínské části Kojetín. Po pádu ze čtyřkolky na sjezdovce Svinec bohužel zemřel. Nehoda povolala do akce všechny složky integrovaného záchranného systému.

V opavském Stříbrném jezeře se topil patnáctiletý chlapec

19. července 2023 17:56 | Opava | Jiří Cileček

Další případ tonutí na opavském Stříbrném jezeře zaměstnal ve středu odpoledne záchranáře. Topil se tam patnáctiletý chlapec. Vytáhli ho kamarádi a svědci, kteří mu poskytli první pomoc. Sanitka ho poté převezla do nemocnice.


Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku festivalu.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Městský fotbalový klub Havířov upořádal pro všechny prvňáky velkou náborovou akci

Havířovský Městský fotbalový klub se opět zapojil do akce Měsíc náborů. Na hřišti si děti vyzkoušely nejen práci s míčem. Klub věří, že po náboru získá do svých řad až 50 nových dětí.

Mimořádné zastupitelstvo k zásahu policie na magistrátu ve Frýdku-Místku neschválilo program

Opoziční zastupitelé Frýdku-Místku chtěli řešit nedávný zásah policie na magistrátu. Několik zaměstnanců mělo být zapojeno do organizované trestné činnosti. Kvůli události se svolalo mimořádné zastupitelstvo. Město je ale vázáno mlčenlivostí a k případu tak nemůže sdělovat informace.

Planetární stezku v Opavě doplnila nová planetka. Je pojmenována po prvním rektorovi SU

23. května 2024 19:36 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě slavnostně odhalili model planetky Černohorský. Její umístění v modelu Sluneční soustavy je poctou historicky prvnímu rektoru Slezské univerzity v Opavě Martinovi Černohorskému.

Planetární stezka v Opavě se rozšířila o planetku Černohorský. Je poctou prvnímu rektorovi SU

23. května 2024 11:13 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

V Opavě slavnostně odhalili model planetky Černohorský. Její umístění v modelu Sluneční soustavy je poctou historicky prvnímu rektorovi Slezské univerzity Martinovi Černohorskému.

Opava uspořádala už 6. ročník senior akademie. Nabídla přednášky, exkurze i kulturu

22. května 2024 19:12 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě proběhl další ročník oblíbené senior akademie. Město ji uspořádalo už šestým rokem ve spolupráci s Opavskou kulturní organizací, která pro účastníky zajišťuje zajímavý doprovodný program.

Opava ušetří miliony na energiích. Začne s instalací fotovoltaických elektráren

21. května 2024 12:32 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

V červnu začne hlasování pro Nápady pro Opavu. Zpestří ho soutěž o ceny

20. května 2024 0:10 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V polovině ledna odstaroval už 8. ročník participativního rozpočtu Nápady pro Opavu. Lidé do něj poslali celkem 17 návrhů na to, jak vylepšit veřejný prostor. Do hlasování jich po různých fázích kontrol postoupilo 12.

V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Jde o nejvýznamnější nález v MSK za posledních 100 let

19. května 2024 23:45 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Jde o nejvýznamnější nález na území dnešního Moravskoslezského kraje za posledních 100 let. Jedinečný je zejména množstvím zlatých mincí, stavem dochování a vzácností některých exemplářů.

Šel plavat a už se nevynořil. Na Stříbrném jezeře v Opavě utonul starší muž
Vydáno 18. července 2023 14:52, Opava, Jiří Cileček
Tragická událost zaměstnala v úterý kolem poledne všechny složky integrovaného záchranného systému v Opavě. Na Stříbrném jezeře hledali muže, který se při plavání ztratil pod hladinou. Bohužel se ho už po nálezu a vytažení z vody nepodařilo oživit.

zdroj foto: Facebook

V úterý před polednem se k opavskému Stříbrnému jezeru sjeli záchranáři, hasiči a policisté. Zalarmováni byli totiž kvůli staršímu muži, který si šel zaplavat a zmizel pod hladinou.

Pavla Procházková, mluvčí PČR Opava: "Policisté dnes před polednem přijali oznámení o možném tonutí staršího muže ve Stříbrném jezeře v Opavě. Po příjezdu na místo policisté zjistili, že muž šel plavat a z vody se již nevynořil. Do pátrání se zapojily všechny složky integrovaného záchranného systému a začaly po něm pátrat."

Na pomoc přispěchal i záchranářský vrtulník z Ostravy, který navigoval hasiče na člunu.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Hasiči na člunu, ve spolupráci s vrtulníkem LZS, který po muži pátral ze vzduchu, nalezli a vytáhli muže na břeh. Následně, společně se Zdravotnickou záchrannou službou, zahájili resuscitaci. Bohužel, přes veškerou odbornou pomoc se muže nepodařilo oživit a lékař konstatoval smrt."
Pavla Procházková, mluvčí PČR Opava: "Následně byl nalezen, hasiči vytažen na břeh, kde probíhala resuscitace. I přes poskytnutou odbornou pomoc se muže nepodařilo oživit a lékař musel konstatovat smrt. V současné době opavští policisté zjišťují jeho totožnost a další okolnosti této tragické události."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Svědkyně posádkám uvedla, že viděla plavajícího muže, který náhle zmizel pod hladinou. Do pátrání po něm se zapojil vrtulník LZS, který zahájil rekognoskaci vodní plochy, a po opakovaných přeletech spatřila jeho posádka ve vodě místo, na němž se mohl postižený nacházet. Hasiči v určeném bodě opravdu postiženého nalezli a vytáhli na břeh. Záchranáři poté zahájili neodkladnou resuscitaci za použití přístrojové techniky a léků. Muž však byl pod hladinou několik desítek minut. Přes veškerou snahu všech přítomných se tak nepodařilo obnovit jeho krevní oběh a zasahující lékaři museli konstatovat smrt."
Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Opavští policisté následně zjistili, že se jedná o muže roč. 1946. Příčinu úmrtí objasní nařízená pitva."

Na Stříbrném jezeře jde za necelý měsíc o další případ tonutí, který měl tentokrát smutný konec. V červnu tonoucího vytáhli svědci a hned mu poskytli první pomoc.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000038282/sel-plavat-a-uz-se-nevynoril-na-stribrnem-jezere-v-opave-utonul-starsi-muz