Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská nemocnice v Opavě slavnostně otevřela zmodernizovaný pavilon klinické onkologie

Opava |

Slezská nemocnice v Opavě slavnostně otevřela nově zrekonstruovaný pavilon onkologie. Rekonstrukce trvala sedm měsíců a vyžádala si na 45 milionů korun. Přispěl na ni MS kraj i opavská radnice.

Opavské slezské nemocnici přibývá onkologických pacientů. Původní pavilon tak nevyhovoval kapacitně a budova, ve které sídlí, byla navíc zchátralá a působila depresivně. Nemocnice se proto rozhodla pro její rekonstrukci.

Karel Siebert, ředitel SNO: “V dočasném provozu, který trval asi 7 měsíců, tak oddělení bylo přestěhováno v psychiatrické nemocnici v pavilonu číslo 7, který jsme museli částečně opravit, protože je to taky historický pavilon, ale chci poděkovat zástupcům nemocnice za velice příjemné prostředí a podmínky, které nám po tu dobu vytvořili.”
Jan Krkoška, hejtman MS kraje: “Jsem velmi rád, že zrovna ten obor modernizujeme, protože jak víme všichni, onkologie není zrovna oborem, který by byl pro lidi příjemný a já se domnívám, že je nejdůležitější pro ty pacienty prostředí a samozřejmě personál, který se okolo těchto pacientů pohybuje. Dneska se otevřelo toto oddělení, které je moderně vybaveno, je čisté a právě to by mělo uklidnit pacienty, kteří tady přichází.”
Tomáš Navrátil, primátor Opavy: “Za každou takovou úpravu mám velkou radost, protože za prvé, jsou tady kvalitní služby, ale i to prostředí tvoří tu atmosféru těch lidí a tu náladu, tu pozitivnost a zvlášť tady na onkologickém oddělení, kdy právě tady pacienti nechodí klidní, jsou samozřejmě nervózní, neví, co bude, jaké budou jejich výsledky, nebo mají nějaký horší stav, tak samozřejmě to prostředí jim strašně moc pozitivně pomůže. Je to laděné do příjemného, s obrázky, takže ti pacienti se tady cítí daleko lépe. Je to pro ně důstojnější zázemí.”

Díky rekonstrukci se nejen rozšířil provoz onkologické kliniky, ale nově byla vybudována recepce a čekárna pro pacienty.

Margita Nováčiková, primářka klinické onkologie, SNO: “My jsme z toho nadšeni. Je mi ctí, že ta akce se provedla a jsem za to moc ráda, že tu máme jak pečující personál, tak hlavně pacienti jiné prostředí a jiný komfort. Jsme všichni propojené nádoby, takže spokojenost pacientů se bude přenášet na nás a spokojenost personálu na pacienty. My tu celkem na ty aplikace. Máme 4 pokoje včetně tady toho, který je samostatným lůžkem. Máme 7 postelí, 7 aplikačních křesel a máme 3 ambulance pro 3 lékaře, kteří pacienty vyšetřují a odbavují.”

Co se týká zdraví, tak nejdůležitější je prevence. Česko oproti jiným zemím pokulhává. Na preventivní vyšetření vůbec nechodí zhruba třetina obyvatel.

Margita Nováčiková, primářka klinické onkologie, SNO: “Nejdůležitější pro ty pacienty je, aby se ta diagnóza provedla včas, aby se onemocnění, když už vzniklo, diagnostikovalo včas a ten včasný záchyt zase umožňují různé screeningové programy. U žen karcinom děložního čípku, korporální karcinom u obou pohlaví, karcinom prsu, tam screeningy běží. Teď je pilotní screening na 5 let u karcinomu plic a už jsou pozitivní výstupy , že to význam má, že zvažuje se, jestli nebude screening u karcinomu prostaty, karcinomu pankreatu, který je opravdu tichý zabiják a narůstají počty a léčba je tam málo úspěšná.”

V opavské slezské nemocnici probíhá i rekonstrukce interny a pavilonu chirurgických oborů. Práce by měly skončit do konce roku. Ještě letos v listopadu chce nemocnice začít s výstavbou koridoru.

Nahlásit chybu


K tématu

Lékaři v Opavě použili při operaci poprvé v Česku magnetické zrno

29. března 2024 15:28 | Opava | Jiří Cileček

Dvě onkologické pacientky s karcinomem prsu a první dvě operace v České republice s použitím magnetického zrna Sirius Pintuition, které pochází z Nizozemí, provedli operatéři ve Slezské nemocnici v Opavě.

Urologie opavské nemocnice má novou endoskopickou věž za 2,6 milionu

19. dubna 2024 16:45 | Opava | Jiří Cileček

Na urologickém endoskopickém operačním sále Slezské nemocnice využívají operatéři novou endoskopickou věž. Představuje nejnovější typ zobrazovací techniky a techniky elektrokoagulace, zajišťuje efektivněji stavění krvácení při operacích prostaty a močového měchýře, kterých se ve Slezské nemocnici provádí na čtyři stovky ročně.

Slezská nemocnice nabízí maminkám porodní asistentky

3. května 2023 18:00 | Opava | Adéla Pluhaříková

Slezská porodnice vychází v maximální míře maminkám vstříc jejich požadavkům. Vedle variabilních lůžek, na kterých si rodičky mohou vybrat jaká poloha jim vyhovuje, je v nabídce například porodní vana a zvolit mohou celou škálu možností jak své miminko přivedou na svět. Lékaři teď nově nabízí také epidurální analgezii.


Městská policie v Havířově má nový moderní komisariát

Veškeré práce na rekonstrukci budovy v Kubelíkově ulici v Havířově jsou hotovy. Stavba prošla kolaudací a městská policie tak může spustit provoz nového komisariátu. Práce vyšly radnici na 44 milionů korun.

Středisko volného času Juventus hostilo nejlepší modeláře z celé ČR

Teď nás čeká malé ohlédnutí. Podíváme se na letošní 40. ročník soutěžní výstavy modelářů. Ukážeme vám do detailů nejpropracovanějších modely a podíváme se i na práci rozhodčích.

Radnice v rámci akce Brány památek dokořán ukázala svou historii i moderní prostory

Nový Jičín se připojil k výzvě Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska a v rámci akce Brány památek dokořán otevřel veřejnosti prostory radnice, které nejsou běžně přístupné. Akci využili k návštěvě úřední budovy i školní skupiny.

Masturbace online neměla šťastný konec. Vyděrači chtěli za nezveřejnění videa 150 tisíc kč

V posledních dnech policisté evidují případy vydírání prostřednictvím sociálních sítí. V Ostravě pachatelům naletěl muž středního věku, který poslechl údajnou krásnou blondýnu a natáčel se mobilem při masturbování. Byl pak velmi překvapen, když po něm chtěla 150 tisíc, jinak video zveřejní na internetu.

Děti vyrábějí loga a erby městské části Hrabůvka v rámci oslav 100 let Velké Ostravy

Historická loga, erby a dominanty jednotlivých obvodů Velké Ostravy. Ty vznikají v rámci akce „Loguj!“ ve výtvarných dílnách ostravských knihoven. Minulý týden patřil Hrabůvce.

Děti ve Vítkovicích si budou hrát na novém hygienickém písku

Písek v pískovištích může být zdrojem závažných onemocnění. Radnice v Ostravě-Vítkovicích proto každoročně písek obměňuje. Použitý písek nekončí na skládce, ale je dál využíván např. při opravě chodníků.

V životických sadech mají kvůli počasí obavy o úrodu jablek

22. dubna 2024 20:30 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

V roce 2018 sklidili v životických sadech rekordních 1 900 tun jablek. Letošní sklizeň může ohrozit počasí. Sady nyní nově vlastní město Havířov, které chce získat do vlastnictví pronajaté pozemky od zemědělského půdního fondu.

Ne nadarmo se zámku Nová Horka u Studénky přezdívá "malá Vídeň"

22. dubna 2024 17:45 | Studénka | Andrea Holeszová | Kam vyrazit

Od příchodu říšského hraběcího rodu Vetter von der Lilie do lůna úrodné krajiny podél Odry se z původně malé tvrze stává významné aristokratické sídlo, centrum hudební i výtvarné kultury.

Nemocnice Karviná-Ráj připravila pro páry čekající potomka předporodní pokoj v porodnici

22. dubna 2024 16:30 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Nemocnice Karviná-Ráj investovala peníze do vybudování předporodního pokoje pro páry, které čekají na příchod svého potomka. Po celou dobu hospitalizace, v době porodu i po porodu, tak nemusí být partneři vůbec separováni.

Handicap centrum Škola života funguje ve Frýdku-Místku už 33 let

Handicap centrum Škola života letos oslaví své 33 narozeniny. Za tu dobu pomohlo už stovkám klientů s mentálním postižením. Stále s nimi pracuje a adaptuje je do společnosti. Od příštího roku se stacionář transformuje na centrum denních služeb.

Pokrývači

Hlučín Nástup: od 1. května 2024 od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Originální dresy opavských basketbalistů se vydražily za více než 108 tisíc. Peníze pomůžou charitě

22. dubna 2024 11:32 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Charitativní dražba originálních červených dresů opavských basketbalistů s logem Opava 800 vynesla více než 108 tisíc korun. Dražilo se na Aukru a peníze pomohou mobilnímu hospici Pokojný přístav Charity Opava.

Obyvatelé i firmy se zapojují do výzvy 800 stromů pro Opavu

20. dubna 2024 14:31 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava loni vyhlásila výzvu 800 stromů pro Opavu. Jejím cílem je vysadit 800 stromů k letošnímu 800. výročí založení města. Strom může na svém pozemku vysadit kdokoliv. Už příští týden vysadí památný javor červený firma Komas.

Parkoviště na náměstí Svobody v Opavě oživí zeleň. Asfaltová plocha se tak nebude tolik přehřívat

20. dubna 2024 14:23 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Parkoviště na náměstí Svobody v Opavě prochází kompletní rekonstrukcí. Na jejím konci už to nebude jen jedna velká asfaltová plocha, ale prostor se spoustou zeleně.

Urologie opavské nemocnice má novou endoskopickou věž za 2,6 milionu

19. dubna 2024 16:45 | Opava | Jiří Cileček

Na urologickém endoskopickém operačním sále Slezské nemocnice využívají operatéři novou endoskopickou věž. Představuje nejnovější typ zobrazovací techniky a techniky elektrokoagulace, zajišťuje efektivněji stavění krvácení při operacích prostaty a močového měchýře, kterých se ve Slezské nemocnici provádí na čtyři stovky ročně.

Opavané si v rámci Dne Země prohlédli ČOV. Díky mikroorganismům je voda opět čistá za jeden a půl dne

18. dubna 2024 12:11 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Čistírna odpadních vod v Opavě otevřela své brány veřejnosti. V rámci oslav Dne země se tak návštěvníci dozvěděli mnoho zajímavostí, například jak se voda čistí, k jakým účelům se dále používá a jak dlouho celý proces trvá.

ČOV v Opavě se v rámci oslav Dne Země otevřela lidem. Odpadní vodu vyčistí za jeden a půl dne

17. dubna 2024 18:35 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Čistírna odpadních vod v Opavě otevřela své brány veřejnosti. V rámci oslav Dne Země se tak návštěvníci dozvěděli mnoho zajímavostí, například jak se voda čistí, k jakým účelům se dále používá a jak dlouho celý proces trvá.

Slezská nemocnice v Opavě slavnostně otevřela zmodernizovaný pavilon klinické onkologie
Vydáno 30. srpna 2023 19:26, Opava, Yvona Fajtová
Slezská nemocnice v Opavě slavnostně otevřela nově zrekonstruovaný pavilon onkologie. Rekonstrukce trvala sedm měsíců a vyžádala si na 45 milionů korun. Přispěl na ni MS kraj i opavská radnice.

Opavské slezské nemocnici přibývá onkologických pacientů. Původní pavilon tak nevyhovoval kapacitně a budova, ve které sídlí, byla navíc zchátralá a působila depresivně. Nemocnice se proto rozhodla pro její rekonstrukci.

Karel Siebert, ředitel SNO: “V dočasném provozu, který trval asi 7 měsíců, tak oddělení bylo přestěhováno v psychiatrické nemocnici v pavilonu číslo 7, který jsme museli částečně opravit, protože je to taky historický pavilon, ale chci poděkovat zástupcům nemocnice za velice příjemné prostředí a podmínky, které nám po tu dobu vytvořili.”
Jan Krkoška, hejtman MS kraje: “Jsem velmi rád, že zrovna ten obor modernizujeme, protože jak víme všichni, onkologie není zrovna oborem, který by byl pro lidi příjemný a já se domnívám, že je nejdůležitější pro ty pacienty prostředí a samozřejmě personál, který se okolo těchto pacientů pohybuje. Dneska se otevřelo toto oddělení, které je moderně vybaveno, je čisté a právě to by mělo uklidnit pacienty, kteří tady přichází.”
Tomáš Navrátil, primátor Opavy: “Za každou takovou úpravu mám velkou radost, protože za prvé, jsou tady kvalitní služby, ale i to prostředí tvoří tu atmosféru těch lidí a tu náladu, tu pozitivnost a zvlášť tady na onkologickém oddělení, kdy právě tady pacienti nechodí klidní, jsou samozřejmě nervózní, neví, co bude, jaké budou jejich výsledky, nebo mají nějaký horší stav, tak samozřejmě to prostředí jim strašně moc pozitivně pomůže. Je to laděné do příjemného, s obrázky, takže ti pacienti se tady cítí daleko lépe. Je to pro ně důstojnější zázemí.”

Díky rekonstrukci se nejen rozšířil provoz onkologické kliniky, ale nově byla vybudována recepce a čekárna pro pacienty.

Margita Nováčiková, primářka klinické onkologie, SNO: “My jsme z toho nadšeni. Je mi ctí, že ta akce se provedla a jsem za to moc ráda, že tu máme jak pečující personál, tak hlavně pacienti jiné prostředí a jiný komfort. Jsme všichni propojené nádoby, takže spokojenost pacientů se bude přenášet na nás a spokojenost personálu na pacienty. My tu celkem na ty aplikace. Máme 4 pokoje včetně tady toho, který je samostatným lůžkem. Máme 7 postelí, 7 aplikačních křesel a máme 3 ambulance pro 3 lékaře, kteří pacienty vyšetřují a odbavují.”

Co se týká zdraví, tak nejdůležitější je prevence. Česko oproti jiným zemím pokulhává. Na preventivní vyšetření vůbec nechodí zhruba třetina obyvatel.

Margita Nováčiková, primářka klinické onkologie, SNO: “Nejdůležitější pro ty pacienty je, aby se ta diagnóza provedla včas, aby se onemocnění, když už vzniklo, diagnostikovalo včas a ten včasný záchyt zase umožňují různé screeningové programy. U žen karcinom děložního čípku, korporální karcinom u obou pohlaví, karcinom prsu, tam screeningy běží. Teď je pilotní screening na 5 let u karcinomu plic a už jsou pozitivní výstupy , že to význam má, že zvažuje se, jestli nebude screening u karcinomu prostaty, karcinomu pankreatu, který je opravdu tichý zabiják a narůstají počty a léčba je tam málo úspěšná.”

V opavské slezské nemocnici probíhá i rekonstrukce interny a pavilonu chirurgických oborů. Práce by měly skončit do konce roku. Ještě letos v listopadu chce nemocnice začít s výstavbou koridoru.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000038860/slezska-nemocnice-v-opave-slavnostne-otevrela-zmodernizovany-pavilon-klinicke-onkologie