Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do Opavy se sjeli inlinisté ze všech koutů republiky na největší inline víkend v Česku

  • Opava,

Opava zažila největší inline víkend v Česku. Ujít si ho nenechalo přes tisíc milovníků tohoto sportu, kteří se utkali nejen v dráhových, ale také silničních inline závodech.

Do Opavy se sjeli inlinisté z celé ČR. Jela se tady nejen poslední letošní blade nights, kterou si nenechalo ujít přes 700 příznivců tohoto sportu, ale také první dráhové závody na novém bruslařském areálu a MČR v inline půlmaratonu, a to v městských sadech.

Jan Krejčíř, organizátor závodů: “Tady ten dnešní podnik silniční závody v Opavě jsou nejdéle trvající závody v Česku. Je to největší silniční závod v ČR a víceméně téměř každým rokem se tady pořádá MČR. V hlavním závodě je dneska celá spousta lidí, kteří se na to těšili. Jsou to třeba závodníci, kteří pár let nezávodili a zase zpátky je ten sport pohltil a máme tady i několik účastníků MS v kolečkovém bruslení, které skončilo minulý týden v Itálii a ti tady přišli atmosféru a soutěž okořenit svoji účastí.”

Opava může být pyšná, do velkého bruslařského víkendu se zapojilo více než 1000 aktivních bruslařů, které povzbuzovaly stovky fanoušků.

Tomáš Bohumský, mistr ČR v inline půlmaratónu: “Já jsem moc rád, že jsem tady dneska mohl vyhrát, protože můj táta pochází z Opavy a toto město mám velmi rád. Jelo se mi těžce, bylo to náročné. Kluci se mě zkoušeli zbavit, protože věděli, že jsem silný ve finiši, ale nepodařilo se jim to a já jsem si pak věřil, že ten finiš zvládnu a taky jsem ho zvládl, takže za to jsem moc rád.”
Kateřina Kainová, mistryně ČR v inline půlmaratónu: “Moc jsem se nepřipravovala, odpočívala jsem po světě a strašně jsem se sem těšila, protože ty závody mám ráda. Je tu skvělá atmosféra a lidi jsou úžasní, takže jsem se moc těšila. Jsem šťastná, že jsem vyhrála, protože závodit a ještě k tomu vyhrát na domácí půdě v tak skvělém kolektivu a atmosféře je skvělé, takže jsem šťastná.”
Klára Prokopová, vítězka závodu AgroBIO Opava 10ka: “Jelo se dobře, byla dobrá skupina, kde tahali kluci a počasí je krásné, takže super. Mám moc velkou radost, protože jsem to nečekala.”
Tomáš Navrátil, primátor Opavy: “Jsem strašně rád, že tady proběhly závody MČR.)))) Celkem jsme tady měli 2 dny závodů, bylo tady více než 1000 závodníků, takže z toho máme velkou radost. Všechno se povedlo. Součástí byly i závody O pohár primátora. Jak vidíte kolem hojná účast, krásné počasí a doufám, že příští rok se to povede a dostaneme se na ME.”

Na závěr informace k Inline areálu na ulici Žižkova. Pro veřejnost je otevřený každý den od 8 do 21 hodin. Pouze v době, kdy probíhají tréninky, tedy v úterky a čtvrtky se od 5 odpoledne na 2 hodiny uzavře. Funguje tady i půjčovna inline bruslí a inline škola.

Nahlásit chybu


K tématu
MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail