Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Opavě slavnostně otevřeli náhradní ledovou plochu. Sloužit bude hokejistům i veřejnosti

  • Opava,

V Opavě slavnostně otevřeli náhradní ledovou plochu. Ta vyrostla v Městských sadech u fotbalového stadionu a po celou dobu rekonstrukce zimního stadionu bude sloužit hokejovému klubu HC Slezan Opava.

Z několika variant zůstala jediná možná. Tou je náhradní mobilní ledová plocha v městských sadech, která byla slavnostně otevřena po více než měsíčním zkušebním provozu.

Michal Kokošek (ANO), náměstek primátora Opavy: “My jsme velice za tu náhradní ledovou plochu rádi, protože v opačném případě bysme díky rekonstrukci, kterou jsme právě zahájili, hlavního zimního stadionu, museli rozpustit hokejové třídy, což by byl velký problém pro Opavu, která je hokejové město od pradávna.”
Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: “Ta hala je skutečně pěkná, můžou tady trénovat všichni od nejmladších brusliček až po žactva a muže. Samozřejmě děti tady hrají i zápasy. Muži, protože to nesplňuje podmínky zápasu profesionálního, tak ti jezdí hrát na jiné stadiony.” Jsme za to rádi, děti si to zkoušely a už tady bruslí od srpna a jsou moc spokojeny.”
Dalibor Bárta, jednatel HC Slezan Opava: “Já bych chtěl v první řadě poděkovat Opavě za vstřícnost. Chtěl bych taky poděkovat realizační firmě Perfect Ice za rychlost. Co se týče možnosti trénovat v Kravařích, Benešově, Krnově, tato možnost pro nás nebyla dobrá, protože opravdu trénujeme od rána do večera a tyto prostory tréninkové nám nebyl nikdo schopen stoprocentně zajistit a bylo by to opravdu neštěstí pro rodiče, pro dětí a i pro systém, který jsme nastolili. Ještě bych chtěl popřát této hokejové hale co nejvíce radosti z pohybu, co nejméně stížností a samozřejmě i sportovních úspěchů, ať nám to tady jede.”

Hokejová hala má kolaudační rozhodnutí na 5 let. Město předpokládá, že celých 5 let bude v provozu a pak se uvidí, co s ní bude dál. Protože je mobilní, mohla by se přesunout i na jiné místo.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: “Myslím si, že splňuje to, co požadujeme, což je ten sportovní kampus v městských sadech a byť je to dočasná stavba, tak myslím si, že do budoucna celý tento prostor sportovního kampusu chceme rozšiřovat v celém území městských sadů, takže to sem perfektně zapadá.”

Pilně se pracuje i na rekonstrukci zimního stadionu.

Michal Kokošek (ANO), náměstek primátora Opavy: “Bylo zařízeno staveniště, byly připraveny staveništní přípojky, zlikvidována technologie čpavku, která sloužila pro chlazení a výrobu ledu. To byla poměrně náročná operace, kdy se to spalovalo uvnitř areálu. Aktuálně se dopracovává realizační dokumentace a v nejbližších dnech by měly začít bourací práce venkovních prostor.”

Jakmile rekonstrukce zimního stadionu skončí, což bude za více než dva roky, bude náhradní ledová plocha sloužit pro veřejnost, která neměla dostatečné kapacity na bruslení.

Nahlásit chybu


K tématu
MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail