Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přes 100 let stará budova chirurgického oddělení SNO prochází kompletní rekonstrukcí

  • Opava,

Chirurgické oddělení Slezské nemocnice v Opavě prochází kompletní rekonstrukcí, která jej posune do 21. století. Budova postavená před více než 100 lety už totiž nevyhovuje dnešním standardům.

Sociální zařízení na chodbě pro všechny pacienty, žádná klimatizace, a ani jeden nadstandardní pokoj. Tak to vypadalo na chirurgickém oddělení Slezské nemocnice v Opavě než začala kompletní rekonstrukce budovy, ve které sídlí.

Matúš Peteja, primář, oddělení chirurgie SNO: “Probíhá kompletní přestavba, kde se úplně změní dispozice oddělení. To znamená, na každém pokoji bude sociální zařízení, WC, sprcha. Bude 6 nadstandardních pokojů, na každém oddělení dva, kde pacient bude mít sociální sám pro sebe, bude mít televizi, ledničku. Bude to trošku klimatizované a trošku se změnila dispozice takzvané sesterny a vyšetřoven, protože v současnosti to bylo tak, že když někdo vešel na oddělení, prošel dlouhatánskou chodbou až nakonec a tam se od sester dozvěděl, že je třeba špatně.”

Po přestavbě tak bude sesterna hned u vchodu, aby sestry měly přehled o tom, kdo kam jde a případně mu mohly i poradit.

Matúš Peteja, primář, oddělení chirurgie SNO: “Každý ví, že přestavovat staré věci je horší než stavět na zelené louce. Takže zatím si myslím, že to probíhá podle plánu, i když museli jsme už dělat nějaké ústupky a změny ve stavebních plánech, ale zatím si myslím, že všechno funguje tak jak má.”

Po celou dobu rekonstrukce mají lékaři, sestry i pacienti zajištěno zázemí v jiných pavilonech nemocnice.

Zdeněk Heralt, lékař, oddělení chirurgie SNO: “My jsme teďka tak roztroušeni po celé nemocnici na různých pavilonech různých odděleních. Těšíme se samozřejmě hodně. Prostředí bude nové, moderní, pokoje budou větší, bude tam i sociální zařízení na všech pokojích, takže se těšíme hodně.”
Matúš Peteja, primář, oddělení chirurgie SNO: “Část chirurgie máme na dětském oddělení, na oddělení dětské chirurgie, které se přestavuje, S dětskými pacienty nám pomáhá oddělení pediatrie část pacientů máme na jednom oddělení, které je v pavilonu L, který patří internímu oboru a zbytek je na oddělení, které do budoucna se plánuje, že bude částečně oční a kožní, ale v dnešní době to vlastně využíváme my. To je bývalá neurologie.”

Do zrekonstruovaného pavilonu se lékaři a sestry vrátí ještě do konce letošního roku.

Nahlásit chybu


K tématu