Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavští policisté s psovody pravidelně kontrolují chaty a rekreační zařízení

Opava |  | Opavský expres

Opavští policisté pravidelně kontrolují chatové oblasti. Ty jsou totiž častým terčem zlodějů a nechtěných návštěv. Ke krádežím a vloupáním nejčastěji dochází v zimním období. Trestnou činnost ale policie zaznamenává po celý rok.

Policie varuje. Nenechávejte ve svých chatách a chalupách žádné cennosti. V neobydlených objektech totiž často dochází ke krádežím. Nenechavce od vloupání mají odradit preventivní namátkové kontroly.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: “Policisté z jednotlivých obvodních oddělení ve spolupráci s psovody policejními psovody pravidelně, ale i náhodně docházejí do chatových oblastí, do rekreačních obydlí, nebo takových těch prostor. Kontrolují, zda nedochází zde k páchání trestné činnosti a to například vloupání nebo poškození cizí věci, případně jiné protiprávní jednání.”

Namátková kontrola proběhla v opavské zahrádkářské osadě Zátiší, kde je na 200 chat. Pachatelé vloupání si z chat odnášejí vše, co se dá zpeněžit. Navíc v nich často i přespávají a zkonzumují, co se dá.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: “Vzhledem k tomu, že policisté z jednotlivých obvodních oddělení a psovodi docházejí do těchto rekreačních prostor obydlí, tak nezaznamenáváme větší narušení těchto objektů, tudíž trestná činnost není tak velká. Každopádně musíme upozornit spoluobčany, aby si dávali na své cennosti pozor, aby opravdu nepřišli k újmě na majetku.”

Zloději nejčastěji využívají nepozornosti majitelů chat, takže by si ji měli zamykat i v případě, že jdou pracovat do zadní části zahrady.

Zuzana Moravcová, preventistka, PČR Opava: “Dochází k různým krádežim, jako krádežím jízdních kol, které nechávají bez zajištění na svých pozemcích. V rámci prevence doporučujeme majitelům chat i rekreačních objektů, aby při odchodu svoji chatu zkontrolovali, jestli mají uzamčené dveře nejlépe kvalitním zámkem, nebo také zkontrolovali okna. Doporučujeme taky okenice nebo mříže na okna. Následně doporučujeme si pořídit kamerový systém na svoji chatku a také všímavost sousedů.”
anketa: majitelé chat: “My to tu máme dobře zabezpečené. Brána je zabezpečená úplně, tu se hned tak někdo nedostane. Tady vzadu je takový lesík, ale i ten je oplocený a přiznám se, že tu v noci občas jsem i sama, takže nebojím se. Tady zamykáme a hlavní brána je taky zamknutá a je pod kamerama ještě navíc. Nestalo se mi, že by mi někdo vykradl chatu, nebo zničil nějaký majetek.”
“Já už tady jsem od roku 2002, to znamená, že už 22 let, a co se mi tu ztratilo, akorát rošt kovový z grilu. Ale od té doby klid. Já tady bydlím pořád, takže mám to hlídané, dá se říct. Sám za sebe si to pohlídám. A i okolí sleduji co se děje nebo neděje.”

Pokud se stane, že majitel objektu odhalí krádež, neměl by se ničeho dotýkat a ihned zavolat na tísňovou linku 112.

Nahlásit chybu


K tématu

Společné cvičení složek IZS: Simulovaná nehoda se zraněným na útěku a nález drog v autě

21. července 2023 15:19 | Celý MS kraj | Monika Danková

V Karviné se uskutečnilo cvičení složek Integrovaného záchranného systému, které organizoval Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje. Hlavní téma bylo tentokrát komplexnější. Po fingované dopravní nehodě se totiž v autě našly i drogy. Do cvičení tak byli kromě hasičů zapojeni i policejní psovodi a kriminalisté.

Muž v Ostravě sexuálně napadl dvě ženy. Rychle ho zadrželi díky oznámením na linku 158

21. listopadu 2023 8:30 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Jednu ženu sledoval až do vchodu, kde se na ni vrhl. Když začala křičet, utekl. Následně si vyhlédl další ženu, kterou začal osahávat přímo na ulici. K jeho dopadení pomohla velmi rychlá reakce svědka a jedné z poškozených. Oba krátce po útocích zavolali na linku 158. Policisté okamžitě prohledávali okolí a díky popisu zadrželi 37letého viníka.

Cvičení složek IZS: nehoda, zraněný na útěku a drogy v autě

8. srpna 2023 15:19 | Karviná | Monika Danková

V Karviné se uskutečnilo cvičení složek integrovaného záchranného systému, které organizoval Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje. Hlavní téma bylo tentokrát komplexnější. Po fingované dopravní nehodě se totiž v autě našly i drogy. Do cvičení tak byli kromě hasičů zapojeni i policejní psovodi a kriminalisté.


Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Dnes 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Planetární stezku v Opavě doplnila nová planetka. Je pojmenována po prvním rektorovi SU

23. května 2024 19:36 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě slavnostně odhalili model planetky Černohorský. Její umístění v modelu Sluneční soustavy je poctou historicky prvnímu rektoru Slezské univerzity v Opavě Martinovi Černohorskému.

Planetární stezka v Opavě se rozšířila o planetku Černohorský. Je poctou prvnímu rektorovi SU

23. května 2024 11:13 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

V Opavě slavnostně odhalili model planetky Černohorský. Její umístění v modelu Sluneční soustavy je poctou historicky prvnímu rektorovi Slezské univerzity Martinovi Černohorskému.

Opava uspořádala už 6. ročník senior akademie. Nabídla přednášky, exkurze i kulturu

22. května 2024 19:12 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě proběhl další ročník oblíbené senior akademie. Město ji uspořádalo už šestým rokem ve spolupráci s Opavskou kulturní organizací, která pro účastníky zajišťuje zajímavý doprovodný program.

Opava ušetří miliony na energiích. Začne s instalací fotovoltaických elektráren

21. května 2024 12:32 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

V červnu začne hlasování pro Nápady pro Opavu. Zpestří ho soutěž o ceny

20. května 2024 0:10 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V polovině ledna odstaroval už 8. ročník participativního rozpočtu Nápady pro Opavu. Lidé do něj poslali celkem 17 návrhů na to, jak vylepšit veřejný prostor. Do hlasování jich po různých fázích kontrol postoupilo 12.

V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Jde o nejvýznamnější nález v MSK za posledních 100 let

19. května 2024 23:45 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Jde o nejvýznamnější nález na území dnešního Moravskoslezského kraje za posledních 100 let. Jedinečný je zejména množstvím zlatých mincí, stavem dochování a vzácností některých exemplářů.

Opavští policisté s psovody pravidelně kontrolují chaty a rekreační zařízení
Vydáno 13. dubna 2024 21:31, Opava, Yvona Fajtová
Opavští policisté pravidelně kontrolují chatové oblasti. Ty jsou totiž častým terčem zlodějů a nechtěných návštěv. Ke krádežím a vloupáním nejčastěji dochází v zimním období. Trestnou činnost ale policie zaznamenává po celý rok.

Policie varuje. Nenechávejte ve svých chatách a chalupách žádné cennosti. V neobydlených objektech totiž často dochází ke krádežím. Nenechavce od vloupání mají odradit preventivní namátkové kontroly.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: “Policisté z jednotlivých obvodních oddělení ve spolupráci s psovody policejními psovody pravidelně, ale i náhodně docházejí do chatových oblastí, do rekreačních obydlí, nebo takových těch prostor. Kontrolují, zda nedochází zde k páchání trestné činnosti a to například vloupání nebo poškození cizí věci, případně jiné protiprávní jednání.”

Namátková kontrola proběhla v opavské zahrádkářské osadě Zátiší, kde je na 200 chat. Pachatelé vloupání si z chat odnášejí vše, co se dá zpeněžit. Navíc v nich často i přespávají a zkonzumují, co se dá.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: “Vzhledem k tomu, že policisté z jednotlivých obvodních oddělení a psovodi docházejí do těchto rekreačních prostor obydlí, tak nezaznamenáváme větší narušení těchto objektů, tudíž trestná činnost není tak velká. Každopádně musíme upozornit spoluobčany, aby si dávali na své cennosti pozor, aby opravdu nepřišli k újmě na majetku.”

Zloději nejčastěji využívají nepozornosti majitelů chat, takže by si ji měli zamykat i v případě, že jdou pracovat do zadní části zahrady.

Zuzana Moravcová, preventistka, PČR Opava: “Dochází k různým krádežim, jako krádežím jízdních kol, které nechávají bez zajištění na svých pozemcích. V rámci prevence doporučujeme majitelům chat i rekreačních objektů, aby při odchodu svoji chatu zkontrolovali, jestli mají uzamčené dveře nejlépe kvalitním zámkem, nebo také zkontrolovali okna. Doporučujeme taky okenice nebo mříže na okna. Následně doporučujeme si pořídit kamerový systém na svoji chatku a také všímavost sousedů.”
anketa: majitelé chat: “My to tu máme dobře zabezpečené. Brána je zabezpečená úplně, tu se hned tak někdo nedostane. Tady vzadu je takový lesík, ale i ten je oplocený a přiznám se, že tu v noci občas jsem i sama, takže nebojím se. Tady zamykáme a hlavní brána je taky zamknutá a je pod kamerama ještě navíc. Nestalo se mi, že by mi někdo vykradl chatu, nebo zničil nějaký majetek.”
“Já už tady jsem od roku 2002, to znamená, že už 22 let, a co se mi tu ztratilo, akorát rošt kovový z grilu. Ale od té doby klid. Já tady bydlím pořád, takže mám to hlídané, dá se říct. Sám za sebe si to pohlídám. A i okolí sleduji co se děje nebo neděje.”

Pokud se stane, že majitel objektu odhalí krádež, neměl by se ničeho dotýkat a ihned zavolat na tísňovou linku 112.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000042558/opavsti-policiste-s-psovody-pravidelne-kontroluji-chaty-a-rekreacni-zarizeni