Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Parkoviště na Masařské v Opavě prošlo kompletní rekonstrukcí. Dočkalo se zeleně i plastiky

Opava |  | Opavský expres

Parkoviště na Masařské už není ostudou centra Opavy. Radnice ho nechala kompletně zrekonstruovat. Původně tady plánovala stavbu parkovacího domu. To ale nepovolili památkáři.

Parkoviště na Masařské v Opavě dlouhá léta připomínalo spíše tankodrom. Velká asfaltová plocha byla plná děr a výtluků. Teď se díky rekonstrukci změnila k nepoznání.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: “Máme tady zhruba přes 60 parkovacích míst. Já jsem strašně rád za tuto opravu, protože parkoviště tady bylo v hrozném stavu. Nejenom parkoviště samotné, ale i cesta a já musím poděkovat všem, kteří na této investiční akci pracovali, naše TS, zhotovitel, pan náměstek Schreier, protože my jsme tady v historickém centru, jsme prostě v lokalitě, která nebyla jednoduchá vyřešit.”

Problém byl zejména s podložím, které bylo měkké a nestabilní. Celá plocha parkoviště proto musela být zpevněna betonovou deskou vyztuženou ocelovou síťovinou.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: “To podloží bylo skutečně náročné, složité a proto byl takto velký zásah, takže těžká stavba a strašně se mi to líbí. Jsem nadšený z toho, máme udělané nové chodníky, ochranné sloupky pro chodce a já přeju všem, aby se jim tady pohodlně parkovalo.”
Martin König, stavbyvedoucí: “Stavba probíhala v rámci možností podle termínu, podle harmonogramu. Měli jsme trošku problémy s archeologickými nálezy. Pak jsme tady měli trošičku problém s podložím, ale ve finále jsme to všechno dohnali. Zámková dlažba je vlastně na všech parkovacích místech a mimo parkovací místa jsou všude žulové kostky do vlaštovek ať je to pěkné, ať to vydrží, ať to auta nerozjezdí, nevyhází ven.”
Martin Girášek, provozně technický náměstek, Technické služby Opava : “Já mám dneska dvojí radost. Jako správce komunikací mám radost z toho, že tento prostor je konečně opraven, protože byl obtížně upravovatelný. Za druhé mám radost jako jedna z realizačních firem, že se nám podařilo poměrně slušné dílo a je vidět za náma kus práce. Zároveň bych chtěl popřát občanům, aby si to místo a parkování tady užili zase.”

Parkoviště nově zdobí dva pásy zeleně, které tady kdysi nebyly. Vysazeno je v nich 12 vzrostlých stromů a stovky kvetoucích keřů.

Martin Girášek, provozně technický náměstek, Technické služby Opava: “Ta výsadba by měla sloužit ke zpříjemnění, nebo ochlazení toho prostoru parkoviště, protože vidíme, že tady je velký kus vlastně dlážděné plochy."
Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: “Součástí rekonstrukce je také vybudování nového veřejného osvětlení, které jak vidíte, je z ledek, takže úsporná varianta, úsporné osvětlení a také vybudování nového parkovacího automatu, který je na solár. Takže i tady je nějaká úspora v rámci energie.”

Chodník podél parkoviště navíc zdobí plastika, která připomíná, že rekonstrukce probíhala v rámci oslav 800 let od první písemné zmínky o městě.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: “K tomu se nám podařilo opravit ještě parkoviště U Jelena, které je už několik týdnů otevřeno, takže vlastně pro široké centrum máme parkoviště dostupná a lidé mohou pohodlně zaparkovat.”

Rekonstrukce parkoviště na Masařské si vyžádala bezmála 10 milionů korun bez DPH a celou ji hradilo město.

Nahlásit chybu


K tématu

Frekventovaná ulice Těšínská v Opavě projde celkovou rekonstrukcí

30. srpna 2023 10:05 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Ulice Těšínská v Opavě projde celkovou rekonstrukcí. Už ji potřebovala delší dobu. Je to totiž ve špatném stavu. Jedná se o souvislou opravu silnice v délce asi 2, 5 km.

Parkoviště na Masařské ulici v Opavě po letech projde rekonstrukcí. Prostor se nově i zazelená

Parkoviště ve vnitrobloku Masařská v centru Opavy projde kompletní rekonstrukcí. Po letech se tak dočká nových zpevněných ploch a počítá se i se zelení, která tam dosud chyběla.

Šel plavat a už se nevynořil. Na Stříbrném jezeře v Opavě utonul starší muž

18. července 2023 14:52 | Opava | Jiří Cileček

Tragická událost zaměstnala v úterý kolem poledne všechny složky integrovaného záchranného systému v Opavě. Na Stříbrném jezeře hledali muže, který se při plavání ztratil pod hladinou. Bohužel se ho už po nálezu a vytažení z vody nepodařilo oživit.


Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Nehoda dodávky a cisterny s naftou zastavila provoz na tahu mezi Ostravou a Opavou

Dnes 12:59, vydáno dnes 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Dnes 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

Včera 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Regionální knihovna Karviná vás zve na prohlídku obrazů Pavla Lakomého

Ve výstavních prostorách knihovny v Karviné-Fryštátě momentálně probíhá výstava obrazů umělce Pavla Lakomého. Prohlédnout si jeho díla může veřejnost do konce července.

V Opavě vzniknou nová parkovací místa. Uleví se řidičům v Kateřinkách

V Opavě přibudou nová parkovací místa. Výstavba parkoviště na zelené ploše bude v nejbližších dnech zahájena na prostranství mezi obchodním centrem Katka a budovou pošty v Kateřinkách.

Knihovna města Opavy prošla rekonstrukcí střechy a fasády. Získala tak původní vzhled

Knihovna Petra Bezruče v Opavě roste do krásy. Národní kulturní památka po letech prošla rekonstrukcí střechy a fasády a získala tak původní vzhled z roku 1911, kdy byla postavena podle návrhu architekta Leopolda Bauera.

Tragédie v Opavě: V jezeře se utopil nezletilý mladík. Hasiči cestou k záchraně bourali

10. července 2024 18:55 | Opava | Jiří Cileček

V Opavě na Stříbrném jezeře se stala ve středu odpoledne tragédie. Topil se tady nezletilý mladík. Po převozu do nemocnice následně zemřel. K události navíc spěchali hasiči s čluny, kteří nedostali v křižovatce přednost a srazili se s osobním autem.

Fakulta veřejných politik Slezské univerzity v Opavě uspořádala už tradiční Den prevence

10. července 2024 10:48 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Univerzitní centrum UniPoint v Obchodním centru Breda patřilo už tradičnímu Dni prevence. Jeho cílem je zvýšit povědomí o tom, jak je prevence důležitá, a to nejen v oblasti zdraví.

MŠ v Malých Hošticích už uspokojí všechny děti. Díky přístavbě se její kapacita zvýšila o 28 míst

3. července 2024 16:23 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Mateřská škola v Malých Hošticích má nově o jednu třídu více. Vznikla přístavbou za 17 milion korun, která se stavěla necelý rok. Do nového oddělení v září nastoupí 28 dětí, což je plná kapacita.

Domov Bílá Opava oslavil 120 let od svého vzniku. Původně to byl chudobinec s kapacitou 100 lůžek

3. července 2024 14:11 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Domov Bílá Opava slouží lidem už 120 let. Objekt domova na Rybářské ulici byl postaven v roce 1904 jako městský zaopatřovací dům, aktuálně nabízí sociální služby domova pro seniory a domova se zvláštním režimem.

Parkoviště na Masařské v Opavě prošlo kompletní rekonstrukcí. Dočkalo se zeleně i plastiky
Vydáno 26. června 2024 13:52, Opava, Yvona Fajtová
Parkoviště na Masařské už není ostudou centra Opavy. Radnice ho nechala kompletně zrekonstruovat. Původně tady plánovala stavbu parkovacího domu. To ale nepovolili památkáři.

Parkoviště na Masařské v Opavě dlouhá léta připomínalo spíše tankodrom. Velká asfaltová plocha byla plná děr a výtluků. Teď se díky rekonstrukci změnila k nepoznání.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: “Máme tady zhruba přes 60 parkovacích míst. Já jsem strašně rád za tuto opravu, protože parkoviště tady bylo v hrozném stavu. Nejenom parkoviště samotné, ale i cesta a já musím poděkovat všem, kteří na této investiční akci pracovali, naše TS, zhotovitel, pan náměstek Schreier, protože my jsme tady v historickém centru, jsme prostě v lokalitě, která nebyla jednoduchá vyřešit.”

Problém byl zejména s podložím, které bylo měkké a nestabilní. Celá plocha parkoviště proto musela být zpevněna betonovou deskou vyztuženou ocelovou síťovinou.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: “To podloží bylo skutečně náročné, složité a proto byl takto velký zásah, takže těžká stavba a strašně se mi to líbí. Jsem nadšený z toho, máme udělané nové chodníky, ochranné sloupky pro chodce a já přeju všem, aby se jim tady pohodlně parkovalo.”
Martin König, stavbyvedoucí: “Stavba probíhala v rámci možností podle termínu, podle harmonogramu. Měli jsme trošku problémy s archeologickými nálezy. Pak jsme tady měli trošičku problém s podložím, ale ve finále jsme to všechno dohnali. Zámková dlažba je vlastně na všech parkovacích místech a mimo parkovací místa jsou všude žulové kostky do vlaštovek ať je to pěkné, ať to vydrží, ať to auta nerozjezdí, nevyhází ven.”
Martin Girášek, provozně technický náměstek, Technické služby Opava : “Já mám dneska dvojí radost. Jako správce komunikací mám radost z toho, že tento prostor je konečně opraven, protože byl obtížně upravovatelný. Za druhé mám radost jako jedna z realizačních firem, že se nám podařilo poměrně slušné dílo a je vidět za náma kus práce. Zároveň bych chtěl popřát občanům, aby si to místo a parkování tady užili zase.”

Parkoviště nově zdobí dva pásy zeleně, které tady kdysi nebyly. Vysazeno je v nich 12 vzrostlých stromů a stovky kvetoucích keřů.

Martin Girášek, provozně technický náměstek, Technické služby Opava: “Ta výsadba by měla sloužit ke zpříjemnění, nebo ochlazení toho prostoru parkoviště, protože vidíme, že tady je velký kus vlastně dlážděné plochy."
Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: “Součástí rekonstrukce je také vybudování nového veřejného osvětlení, které jak vidíte, je z ledek, takže úsporná varianta, úsporné osvětlení a také vybudování nového parkovacího automatu, který je na solár. Takže i tady je nějaká úspora v rámci energie.”

Chodník podél parkoviště navíc zdobí plastika, která připomíná, že rekonstrukce probíhala v rámci oslav 800 let od první písemné zmínky o městě.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: “K tomu se nám podařilo opravit ještě parkoviště U Jelena, které je už několik týdnů otevřeno, takže vlastně pro široké centrum máme parkoviště dostupná a lidé mohou pohodlně zaparkovat.”

Rekonstrukce parkoviště na Masařské si vyžádala bezmála 10 milionů korun bez DPH a celou ji hradilo město.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000043752/parkoviste-na-masarske-v-opave-proslo-kompletni-rekonstrukci-dockalo-se-zelene-i-plastiky